fbpx
Close

Friedrichshafen sai üliolulise võidu, Juhkamilt Saksamaa liigas esimesed mänguminutid pärast pikka vigastuspausi

Martti Juhkami (keskel) ja Friedrichshafen. Foto: VfB Friedrichshafen Volleyball

Saksamaa kõrgliigas sai eile väga tähtsa võidu Martti Juhkami koduklubi Friedrichshafen, kes alistas 3:1 (25:18, 25:16, 23:25, 25:23) lähirivaali Innsbrucki Hypo Tiroli, kus on mänginud ka mitmed eestlased, kaasa arvatud Juhkami ise.

Pärast pikka õlavigastusest tingitud pausi kolmapäevases Meistrite liiga kohtumises Kedzierzyn-Kozle Zaksa vastu sekkunud ja eile esimest korda Saksamaa liigas platsile tulnud rakverelane pandi mängu kolmandas ja tegi kaasa kogu neljanda geimi ning tõi selle ajaga 4 punkti (+2). Nurgaründaja sai 9 tõstet, millest realiseeris 3 (33%), lisa tuli ühe bloki näol. Eestlase sõnul sai ta alles kaks päeva tagasi trenni algusest lõpuni täie jõuga kaasa teha. Kuigi õlg veel täielikult mängukorras pole, loodab Eesti koondislane paari nädala jooksul vigastusest lahti saada. Võitjate parimaks kerkis Põhja-Makedoonia koondise staar Nikola Gjorgiev 24 punktiga (+16). Innsbrucki resultatiivseimana tõi Jerome Cross 19 punkti (+8).

Saksamaa kõrgliigas käib äge võitlus kohtadele 2-4, kuna nii Frankfurtil, Innsbruckil kui ka Friedrichshafenil on koos 38 punkti. Liider on Berliin, kellel on koos 50 punkti ja seni veel kaotusevalu tundma pidanud pole. Eilne võit oli Friedrichshafenile oluline just seetõttu, et vältida lõpuks neljandat kohta, mis tähendaks, et Berliiniga mindaks vastamisi ilmselt juba poolfinaalis.

scroll to top