fbpx
Close

Gheorghe Cretu: mulle valmistab pettumust, et me ei suutnud ka lihtsaid olukordi lahendada

Gheorghe Cretu. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond pidas EM-finaalturniiril eile oma teise mängu, teenides ootamatu 0:3 (23, 28, 23) kaotuse D-alagrupi autsaiderilt Montenegrolt.

Peatreener Gheorghe Crețu kinnitas, et vaatamata inetule kaotusele usub ta meeskonna edasipääsuvõimalustesse. “Meil oli teatud pinge, sest teadsime, et peame selle mängu võitma ja näitama head võrkpalli. Pettumust valmistab see, et nad kasutasid oma temporündajaid veel vähem kui me eeldasime ja rünnakud tulid ainult nurkadest, ent me ei suutnud neid peatada. Pärast esimest geimi muutusime närviliseks, sest tahtsime tugevat servi lüüa, ent lõpuks see hoopis hävitas meid (Eesti eksis avageimis servil 9 korral – toim.). See sai avageimis määravaks. Mulle valmistab pettumust, et me ei suutnud ka lihtsaid olukordi lahendada. Keerulistes olukordades on pinged normaalsed, aga kaotasime liiga palju lihtsaid punkte,” vahendab volley.ee Cretu sõnu.

Teises geimis saatis peatreener 7:12 kaotusseisus Kert Toobali asemel platsile Markkus Keele. “See oli raske otsus. Pidin midagi muutma ja uut energiat platsile tooma. Ründajad ei aidanud Kerti ja mõtlesin juba avageimis vahetusele, ent loobusin sellest mõttest. Markkus tegi hea töö, ent temagi ei saanud ründajatelt palju abi, sest mitmeid häid tõsteid ei realiseeritud. Ainuke ründaja, kes stabiilselt skoori tegi, oli Kristo Kollo. Tema kohta pole midagi halba öelda,” ütles 51-aastane rumeenlane.

“Kolm mängu on veel ees ja kõik on lahtine. Palju sõltub sellest, millise suhtumisega me homme (täna – toim.) väljakule läheme. Peame jätkuvalt olema võitleja suhtumisega, sest me oleme võitlejad. Lihtsalt rohkem on vaja vaprust ja usku, et suudame paremini mängida. Kindlasti oleks viga, kui sellest olukorrast tragöödia teeksime,” lisas Cretu.

Eesti jätkab EM-finaalturniiri täna, kohtudes Rotterdamis Tšehhiga.

scroll to top