Hollase võrkpallipere 14-aastane tütar tõi meistriliigamängus 19 punkti

Salme Adeele Hollas (nr 5) ja Famila/Võru. | Foto: Võrumaa Spordiliit

Tallinna Ülikool ja Famila/Võru Võrkpalliklubi pidasid naiste Eesti meistrivõistlustel tõelise põnevusmängu, mis kestis kaks tundi ja vajas võitja selgitamiseks maksimaalset viit geimi. Magusa võidu võttis raskest seisust välja tulnud Raivo Jeenase juhendatav Võru esindus.

Tallinna Ülikoolile külla sõitnud Famila/Võru Võrkpalliklubi asus kohtumist esimese geimi kindla 25:15 võiduga juhtima, kuid õige pea leiti ennast 1:2 kaotusseisust. Koduvõistkond siiski võiduni ei jõudnud, kui neljas ja viies geim kuulusid külalistele. Kolme kaotuse kõrval teise võidu teeninud Võru naiskond kirjutas seega tabelisse kaks ja ühe võidu kõrvale neljanda kaotuse saanud TLÜ ühe punkti, vahendab volley.ee.

Hanna-Liisa Ilves tõi võrulannade 3:2 (15, -22, -13, 20, 9) võidumängus 20. Vaid 14-aastane Salme Adeele Hollas, kes on Hollase võrkpalliperekonna viies ja ühtlasi noorim tütar, lisas 19 punkti. Eliise, Heleene, Greete ja Anett Hollase sõsara 19 punktist 15 tulid rünnakul (36%) ja neli pallingul. Eva Liisa Kuivonen kogus võõrustajate poolel üleplatsimängijana 22, Marily Lass 20 ja Ave Kuusk 13 punkti.

24. novembril kell 13 jagavad TalTechi Spordihoones punkte tabeli teine, TalTech/Tradehouse, ja kolmas, Saaremaa.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN.