fbpx
Close

Naiste liigade pühapäev: Kikas kindlustas kohustusliku võiduga Eesti meistrivõistluste liidripositsiooni

Tallinna Ülikool/Kikas peale võitu Viljandi Metalli üle. | Foto: Tallinna Ülikool/Kikas Facebook

Pühapäevasel võistluspäeval kohtusid Eesti meistrivõistluste raames tabeli esimene ja viimane naiskond. Balti liigas käis Daugavpilsi vastu väljakul Barrus/Võru VK ja tabeliliider Tartu Ülikool/BigBank võõrustas TalTechi esindust. Kõigis mängudes võtsid kindla võidu favoriidid.

Tallinna Ülikool/Kikas sai 3:0 võiduga Viljandi Metalli üle tabelisse kolm lisapunkti. Mängu statistika hetkel puudub. Kikas on kahe enam peetud mängu juures Eesti meistrivõistluste tabeliliider, teist kohta hoiab neist 5 punkti vähem kogunud Tartu Ülikool/Bigbank. Viljandi Metall jahib endiselt oma esimest mänguvõitu ja on tabelis viimane.

Balti Liigas jätkas edukalt Tartu Ülikool/Bigbank, kes võttis tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse üle kindla 3:0 (25:15, 25:13, 25:19) võidu. Tartu poolel said mänguaega kõik üles antud 12 mängunaist, enim punkte tõi 4 ässpallingut löönud Annabel Huik (10/+5). TalTechi resultatiivseim oli Dzintra Lember, kes tõi 12 punkti (+6).

Eile Bigbankile 0:3 kaotanud Daugavpilsi DU/MILATSS ei suutnud enamat ka täna Võru naiskonna vastu, kui kodunaiskond võitis Läti esindust samuti tulemusega 3:0 (25:15, 25:20, 25:23). Enim punkte tõi Võru kasuks Salme Adeele Hollas, kes sai kirja 14 silma (+8) ja oli naiskonna kuuest blokipunktist poolte autoriks. 13 punktiga panustas Margot Saharov (+6). Rohkelt omavigu teinud Daugavpilsi võistkonna edukaim oli 12 silma toonud Marija Cernavska (+3).

Balti Liiga liidrina jätkab 24 punkti kogunud Tartu Ülikool/Bigbank. Võru on kogunud 10 mänguga 10 tabelipunkti ja on 7. kohal, DU/MILATSS jätkab 1 punktiga ja ühegi võiduta eelviimasena. Viimasel positsioonil on TalTech/Tradehouse, kel veel avamata ka punktiarve.

Tuleval nädalal peetakse naiste liigades mänge nii Eesti meistrivõistluste kui Balti liiga raames, kuid nädala esimesed mängud toovad Eesti karikavõistluste poolfinaalseerias väljakule Barrus/Võru VK ja TÜ/Bigbank vahelise vastasseisu.

scroll to top