fbpx
Close

Albert Hurt: Pärnu vastu mängides peaks kannatlik olema, aga mul läheb närv mustaks, kui kohe asjad õnnestuma ei hakka

Albert Hurt servi vastu võtmas. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbank pidas kaks päeva järjest viiegeimilise lahingu, kui alistas laupäeval Tallinna Selveri ja pühapäeval Pärnu Võrkpalliklubi.

Kodusaalis mänginud Tartu tegi eile Avo Keele juhendatava Pärnu vastu esimeses kahes geimis palju lihtsaid vigu ning külalised ei jätnud võimalust kasutamata, minnes kohtumist 2:0 juhtima. Seejärel toimus tartlastel justkui ümbersünd ja kolm järgmist vaatust tulid juba kindlalt neile.

Usutluses Võrkpall24’le üritas 12 punkti (+3) toonud Albert Hurt vaagida kehva alguse tagamaid. “Ma arvan, et meil oli esimeses kahes geimis palju peataolekut. Tihti tegime koledaid sooritusi ja seetõttu need geimid ka kaotasime. Enne kolmandat geimi oli meil selg vastu seina, kuid suutsime kosuda ja vabamalt mängida. Läksime lihtsalt panema ja see tõi edu. Taktikaliselt me suurt midagi ei muutnud, pidime omad asjad kontrolli all hoidma,” sõnas 21-aastane nurgaründaja, kes päev varem kogus üleplatsimehena 26 punkti (+18).

Olgugi et päev varem mängiti Selveriga samuti viis geimi, siis võruka sõnul see eile füüsiliselt tunda ei andnud. “Kusjuures füüsiliselt me väsinud polnud, pigem vaimselt. Eile (üleeile – toim.) oli pikk mäng, jõudsime hilja koju ja täna tuli uuesti viis geimi. See on vaimselt kurnav.”

“Pärnu vastu on raske mängida. Nad on blokis ja kaitses väga head, kuid minusugusele mängijale see ei sobi. Minu puhul on nii, et kui kohe ei õnnestu, siis läheb närv mustaks. Pärnu vastu peab kannatlik olema,” tõdes 190-sentimeetrine mängumees.

Enda esitusega noormees rahule eilses mängus ei jäänudki. “Ma ei saa enda sooritusega rahule jääda. Lolle otsuseid tuli palju sisse, kuid võit on võit ja see on kõige tähtsam.”

Kuidas on aga esimest aastat peatreenerina töötav Tartu Bigbanki loots Alar Rikberg siiani Hurda hinnangul hakkama saanud? “Äl saab väga hästi hakkama, pole küsimustki! Ta tunneb võrkpalli läbi ja lõhki ning on välismaalt ammutanud hulgaliselt teadmisi ja kogemusi, mida saab meile edasi anda.”

Tartu jätkab hooaega järgmisel laupäeval, kui võõrustab Leedu klubi Klaipeda Amberit.

scroll to top