Imeline tagasitulek viis tartlannad meistritiitlist ühe võidu kaugusele

Tartu Ülikool/Bigbank. | Foto: SK Duo

Tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank jäi naiste Eesti meistrivõistluste kolmandas finaalmängus TalTech/Tradehouse`i vastu raskesse seisu, kuid tuli sellest edukalt välja ja jõudis tiitlist ühe võidu kaugusele. Finaalseeria võib läbi saada laupäeval.

Kodusaalis mänginud tartlannadel oli avageimis seisul 24:23 kasutada geimpall, kuid lõpuks tuli leppida 25:27 kaotusega. Võõrustajate olukord läks veelgi keerulisemaks teises geimis, kus TalTech hoidis pidevalt initsiatiivi ja võttis vaatamata 16-protsendilisele pallingu vastuvõtule 25:21 geimivõidu, vahendab volley.ee.

Seejärel algas Tartu naiskonna tagasitulek. Kolmas geim võideti koguni 25:16 ja neljas 25:19. Tõusude ja mõõnadega kulgenud viiendas geimis tegi koduvõistkond otsustava spurdi seisult 9:9, kogudes kuus vastuseta punkti. Seega saavutasid võõrustajad 15:9 geimi- ja 3:2 (-25, -21, 16, 19, 9) mänguvõidu.

Jade Šadeiko panustas Tartu võistkonna edusse 26, Ingrid Kiisk 23, Mari Arak 13 ning Laura Reiter ja Kadi Mägi 11 punkti. Merilin Paalo tõi külalistele 18, Raili Kont-Kontson 13, Marcella Raud 11 ja Mari Loorman 10 punkti. Tartlannade poolel toimis hästi blokk, mille abil teeniti koguni 19 punkti, TalTechi sama näitaja oli 11. Rünnakuid lahendasid võitjad 37 ja kaotajad 31-protsendiliselt, pallingupunkte märgiti koduvõistkonnale 11 ja külalistele seitse.

Kolme võiduni peetav finaalseeria jätkub Tartu 2:1 eduseisust laupäeval kell 16 TalTech Spordihoones. Tartu esinduse võidu korral on tänavune Eesti meister selgunud, Tallinna naiskonna võidu korral selgub Eesti meister pühapäeval kell 14 Tartus.

Samuti kolme võiduni peetava pronksiseeria kolmas vaatus Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Saaremaa vahel toimub laupäeval kell 16 Võru Kreutzwaldi 16 Spordihoones. Kahes esimeses mängus võttis võidu Saaremaa naiskond. 5.-7. koha turniiril on peetud üks mäng, kui Kohila VK/E-Service/Briketipoisid võitis 3:2 tulemusega Tallinna Ülikooli.