fbpx
Close

INTERVJUU | Hindrek Pulk: Chaumont’i huvi tuli kui välk selgest taevast, mul oli laual pakkumine Itaalia 3. liigast

Hindrek Pulgal on Prantsusmaale siirdudes kindel siht silme ees: teenida nii palju mänguaega, kui võimalik. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti võrkpallurite tänavustest üleminekutest on Robert Tähe Perugiasse siirdumise kõrval enim elevust Maarjamaal tekitanud ilmselt Hindrek Pulk, kes liitub sügisel Prantsusmaa hõbedaklubi Chaumont’iga.

Nii Tallinna Selveri, Pärnu, Saaremaa kui Tartu Bigbanki ridades erinevaid tiitleid võitnud diagonaalründaja paneb end välismaal proovile esmakordselt. 28-aastasest saarlasest saab kõigi eelduste kohaselt (vähemalt hooaja alguses) Prantsusmaa tippklubi teine diagonaalründaja kohaliku tähe Julien Winkenmulleri järel.

Tänu klubi tugevale tasemele, kindlale organisatsioonile ja võistkonna pikaaegsele peatreenerile Silvano Prandile paistab Chaumont’i näol olevat tegu vaat et parima kohaga, kus üks Eestist pärit võrkpallur oma esimese välishooaja võiks veeta. Sõna “veetma” pole siinkohal mõistagi kuigi täpne, sest niivõrd kõrgest klassist meeskonnas ootab Pulka alates esimesest treeningust ees tõsine olelusvõitlus, kus varasemad Eestis võidetud tiitlid ei maksa midagi.

Intervjuus Võrkpall24.ee’le tunnistas Pulk, et poleks ta kuueaastase pausi järel koondisega liitunud, võinuks taolisest üleminekust vaid unistada. Nagu selgub, oli tal hetkel, mil prantslased ühendust võtsid, laual pakkumine mitu astet nõrgemast välisliigast.

Hindrek, parlez-vous Français?

(Puhkeb naerma.) Oui!

Nii et keeleõpingud juba käivad?

Oh ei, tegelikult mitte. Võib-olla mõne sõna õpin enne Prantsusmaale minekut selgeks, aga rohkem ilmselt mitte.

Eesti võrkpalliringkondades tundsid paljud sinu Chaumont’i ridadesse siirdumise üle suurt rõõmu, sest sa olid Eestis tehtu ja näidatuga justkui ammu välislepingu ära teeninud. Kuivõrd hea meel sul endal viimase nädala jooksul toimunu üle on?

Eks mul ole ka väga hea meel. Chaumont’i pakkumine tuli kui välk selgest taevast. Kaua mõelda ei lastud ja ega polnud tarvis ka. Tuli lihtsalt “jah” öelda.

Hindrek Pulga üleminekule aitas kaasa koondise peatreener Gheorghe Cretu, kes tunneb isiklikult Chaumont’i juhendajat Silvano Prandit. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Millal sa prantslaste huvist esmakordselt kuulsid?

Pärast Euroopa Kuldliiga finaalturniiri lõppu. Ma tean, et Gianni (Eesti koondise peatreener Gheorghe Cretu – toim.) suhtles Chaumont’i juhendaja Silvano Prandiga. Gianni aitas sellele üleminekule kindlasti kaasa. Mina polegi veel oma uue treeneriga suhelnud, lepingu sõlmisin agendi kaudu.

Kui palju Cretu sind üleüldse viimase kahe kuu jooksul on aidanud?

Olen talle tänu võlgu. Tema andis mulle koondises tänavu võimaluse ja pani mind isegi kõige tähtsamates mängudes väljakule. Ja nüüd rääkis Chaumont’i peatreeneriga… Pääsesin sellisesse klubisse vaid tänu koondisele ja suuresti tänu Giannile.

Ütlesid juba maikuus, et koondisega liitumine on sulle palju juurde andnud. Milles sa täna, pärast suve esimest poolt, enim arenenud oled?

Kõige suurem muutus on toimunud ilmselt põhimõttes, kuidas väljakul tegutseda. Varem tahtsin kohati teha midagi sellist, milleks võimed ei lubanud või mis polnud lihtsalt mõistlik. Ma usun, et olen just mängutarkust juurde saanud.

Hindrek Pulk (paremal) ja Andri Aganits. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Tuleme tagasi sinu klubikarjääri juurde. Millised pakkumised sul suvel veel laual olid?

Mul oli pakkumine Itaalia tugevuselt kolmandast liigast.

Jumal tänatud, et sa sellele alla kirjutada ei jõudnud!

(Muigab.) Suutsin õnneks, jah, Chaumont’i ära oodata. Aga ega ma poleks ilmselt itaallaste pakkumist niikuinii vastu võtnud. Pigem oleksin Tartuga kokkuleppele jõudnud.

Jutud karjääri lõpetamisest on seega mingiks ajaks unustatud?

Mingil hetkel tuleb see otsus teha, aga praegu on tõesti veel vara!

Julien Winkenmuller (nr 10) ja Chaumont’i meeskond. | Foto: CEV

Kui palju sa jõudsid teha enne Chaumont’iga lepingu allkirjastamist klubi kohta taustatööd?

Natuke vaatasin küll, et kes seal mängima hakkavad.

Millise mulje sulle meeskonna esidiagonaal Julien Winkenmuller jätab?

Eks ma õpin teda järgmise aasta jooksul paremini tundma, aga paistab, et me oleme suhteliselt sarnased oma mängustiili poolest. Ka tema pole väga suur ja tugev diagonaal, kes kõik kõrged pallid maha lööb. Pigem on ta sarnaselt minule kleenukese kehaehitusega ja mängib kiiret võrkpalli. Usun, et tänu meie sarnasusele on sidemängijatega kergem klappi leida.

Milline su isiklik eesmärk võiks uues klubis olla?

Ma arvan, et peamine eesmärk on võimalikult paljude mänguminutite teenimine. Ma ju saan aru… Või noh, ma tean, et ma olen võetud teiseks diagonaaliks, aga eesmärk on ikkagi platsile pääseda. Ja kui see võimalus tekib, siis ka ära kasutada. Klubi eesmärgid on aga ilmselt väga kõrged. Neil on viimastel aastatel läinud hästi ja usun, et nad ei soovi tulevikus vähemaga leppida (lisaks Prantsusmaal saavutatud hõbedale osaleti tänavu Meistrite liiga põhiturniiril, uuel hooajal mängitakse CEV Cupil – toim.).

Kuna sinust sai äsja abielumees, siis kas võtad naise Prantsusmaale kaasa?

Ei võta. Tal on Eestis töökoht. See on ohver, mis tuli Prantsusmaale siirdumisega tuua.

Ja lõpetuseks, täna on vist vara veel öelda, kas asud juuli teises pooles koondisega EM-finaalturniiriks valmistuma?

Jah, sellele küsimusele teab hetkel vastust ilmselt ainult peatreener.

scroll to top