Eesti ei suutnud Saksamaa masinavärgiga sammu pidada

Eesti ei suutnud peatada Saksamaad. | Foto: CEV

Pühapäeval võõrustas Eesti rahvusmeeskond 2014. aasta MM-pronksi Saksamaad. Suurüllatust ei sündinud – sakslased võtsid kindla 3:0 (19:25, 16:25, 21:25) võidu.

Eesti alustas järgnevas koosseisus: sidemängija Robert Viiber, temporündajad Ardo Kreek ja Andri Aganits, nurgaründajad Oliver Venno ning Kristo Kollo, diagonaalründaja Renee Teppan, libero Silver Maar.

Võrreldes kahe eelmise alagrupimänguga tulid Eesti koondislased platsile pingevabamalt. Matši algus kulges punkt punkti haaval. Robert Viiberi ässpallingu ja Ardo Kreegi eduka bloki tulemusena pääses Eesti esmakordselt juhtima 7:6. Geimi keskel suutsid eestlased ette minna kolme punktiga.

Servivahetuseks platsile saadetud 27-aastase Ruben Schotti edukad pallingud tõid Saksamaa geimi tagasi. Eesti pidi vastuvõtu tugevdamiseks Oliver Venno asemel saatma platsile Stefan Kaibaldi. Grözeri võimsa ründelöögi järel viigistasid sakslased 15:15.

Sakslaste kapten Christian Fromm viis Andrea Giani hoolealused üle pika aja juhtima 19:17. 211-sentimeetrise temporündaja Tobias Kricki blokk tõi geimivõidu 25:19 Saksamaale.

Eestil jäi esimeses geimis vajaka eelkõige nurgaründajate efektiivsusest. Kristo Kollo sai 7 tõstet, millest realiseeris vaid ühe, Oliver Venno 6-st 3. Sakslaste parim oli Fromm, kes tõi 8 punkti (+8, 70%).

Esmapilgul tundus, et geimikaotus eestlasi liialt ei heidutanud. Aganitsa ässpalling viis teises geimis Eesti ette 8:4. Planeerivate pallingute toel pääses omakorda Saksamaa juhtima 9:11. Geimi keskel nägime Saksa superstaari Georg Grözeri jõudu servijoone taga, kui tema pallingud käristasid vahe juba 6-punktiliseks – 10:16.

Seisul 11:18 vahetas Eesti mängujuhti – Viiberi asemele tuli Renet Vanker. Cedric Enard andis teise geimi kaotusseisus võimaluse noorematele meestele: Kristo Kollo asemel tuli platsile Albert Hurt, Oliver Vennot asendas taas Kaibald. Sakslaste masinavärk toimis aga õlitatult. Teine geim kuulus neile seisuga 25:16.

Kolmandat geimi alustas kapten Kreegi asemel Timo Tammemaa. Nurgaründajatest olid platsil Albert Hurt ja Oliver Venno, mängujuhina jätkas Vanker. Oma võimaluse sai ka vanameister Rait Rikberg.

Taas kord oli geimi algus eestlastel hea, minnes juhtima 6:4. Sakslased aga võitlesid visalt ja jõudsid peagi tasamänguni. Eesti juhtis Renee Teppani eduka rünnaku järel veel 15:13, kuid rünnakul tehtud omavead viisid sakslased ette 15:18.

Saksamaa-sugune tippvõistkond aga ohtraid vigu tagasi ei kingi. Eesti jõudis küll Oliver Venno efektse bloki abil sakslastele kahe punkti kaugusele (21:23), kuid geimi lõpp kuulus siiski 2014. aasta MM-i pronksimeeskonnale. Saksamaa võitis geimi 25:21 ja kogu mängu 3:0.

Eesti poolelt oli täna resultatiivseim Renee Teppan, kes kogus 11 punkti rünnakult (efektiivsusnäitaja +6, 38%) ning 4 blokisilma. Teda toetas Oliver Venno 10 punktiga (+6, 56%), lisaks üks pallinguäss ja blokipunkt. Eesti koondise vastuvõtuprotsent oli 33%, rünnakuid realiseeriti 38-protsendilise efektiivsusega.

Sakslaste edukaim mängija oli oodatult nende põhipommitaja Gyorgy Grözer, kelle kontole kogunes 17 punkti (+12, 54%), sealhulgas kaks pallinguässa. Olulise panuse turniiri teise võiduni andis ka kapten Christian Fromm, kes kogus 14 silma (+13, 45%). Külalised said serve vastu 39-protsendiliselt, rünnakuid realiseeriti 54-protsendiliselt.

Eestil on tabelis kaks kaotust ja võit. Saksamaa jätkab kahe mängu järel kaotuseta. Homme on Eestil mänguvaba päev. Saksamaa kohtub olümpiavõitjate prantslastega.