fbpx
Close

Maar muhedast suhtlusest Rikbergiga: alati, kui pingile tulen, on tal midagi öelda

Silver Maar (nr 10) tänases mängus aktsioonis. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Eesti rahvusmeeskond teenis kodusel EM-finaalturniiril ühe võidu kõrvale teise kaotuse, kui jäi Tallinnas 0:3 (19:25, 16:25, 21:25) alla Saksamaale.

Olgugi et numbriliselt oli Eesti koondise kaotus selge, suudeti kokkuvõttes mängida paremini kui avakohtumises Lätiga ja teises matšis Slovakkiaga kahes esimeses geimis.

“Väga hea tunne on sellise publiku ees väljakul olla ja mängida. Ma arvan, et eilne mäng Slovakkiaga võttis kogu meeskonnal pingeid maha. Täna saime Saksamaa vastu juba päris vabalt mängida. Võitlust oli küll, lihtsalt mingid seeriad tulevad sisse, kus sakslased panid teise käigu sisse,” ütles koondise libero Silver Maar pärast mängu.

Kas täna on aus hinnang see, et Eesti oma praeguste tervete meestega ongi pigem Läti ja Slovakkia tasemel meeskond ega suuda Saksamaa võimule midagi vastu panna? “Jah, klassivahe on Saksamaa ja Prantsusmaaga sees. Aga kui me oma mängu ära teeme, siis peaksime ikkagi Lätist ja Slovakkiast jagu saama,” hindas Maar.

22-aastasest Maarist on saanud suurturniiril esmakordselt Eesti koondise põhimees. Läbisaamine teise libero, vanameistri Rait Rikbergiga on viljandlasel hea. “Rait annab kõvasti pingi peal juhiseid. Alati, kui ma vahetusse tulen, on tal midagi öelda. Vahel võivad mingid asjad endal ära ununeda – Raidult tuleb aga kohe infot peale. Ja sedasi on endal kindlam tagasi platsile minna.”

“Hetkel tunnen vastuvõtul end veidi kindlamalt. Aga kaitse võib-olla nii kindel pole. Ja nagu nägime, toodi täna Rait (Rikberg) kaitsemängu olukordades ka sisse,” lisas Maar.

Eesti jaoks kujuneb edasipääsu osas võtmemänguks teisipäevane lahing Horvaatiaga. “Ma arvan, et tuleb pingeline mäng. Ma ei usu, et see lõpeb kolme geimiga. Peame horvaadid mingitel hetkedel ära murdma,” sõnas Maar.

scroll to top