fbpx
Close

Ajaloolises kodumängus osalenud Õunpuu: Saaremaal mängides on hoopis teine vaim sees

Kaisa Õunpuu (paremal) hooaja esimeses kodumängus Tallinna Ülikooli vastu. | Foto: Saaremaa Võrkpalli Liit

24-aastase pausi järel naiste meistriliigas mängiva Saaremaa võrkpallinaiskonna üks vaieldamatuid liidreid on Kaisa Õunpuu, kes tõi nädalavahetusel ühepoolsetes võidumängudes Tallinna Ülikooli ja Kohila vastu kokku 16 punkti (+11). 

Õunpuu tunnistab, et kodusaarel mängimine on tõesti eriline.

“See on ikka kuidagi selline mõnus asi, hoopis teine vaim on sees. Selline tunne on, nagu mängiks Saarte mängudel,” ütleb Õunpuu õhinal.

Laupäevane matš Tallinna Ülikooliga oli Saaremaa naiskonnale tähendusrikas. Klubi pidas nimelt sel sajandil Eesti meistriliigas oma esimese kodumängu. Kui viimati Kuressaares kohalik naiskond koduliigas kaasa lõi, oli Õunpuu alles 3-aastane.

“Siin olen minagi mänginud lapsest saati. Vist E-klassist alates,” ohkab Õunpuu ja vaatab legendaarse saali poole.

Õunpuu on küll Saaremaalt pärit ja seal ka üles kasvanud, kuid elab juba aastaid Tallinnas. Leiva teenib ta lauale Merivälja koolis õpetajaametit pidades ja Tallinna Selveri klubis noori juhendades. Õhtuti käib Õunpuu ühes teiste Saaremaa naiskonna pealinnas asuvate mängijatega ise trenni tegemas.

“Kui kõik Tallinnas elavatest naistest on kohal, oleme trennis kaheksa-üheksakesi. Trennis kuus-kuue vastu mängida ei saa ja seepärast on ka veidi raske. Samas sõitsid klubi Saaremaal treenivad naised näiteks teisipäeval Tallinna meie trenni ja meie omakorda läksime mandrilt juba reedel ära, et saaks enne nädalavahetust ühe trenni kogu võistkonnaga teha,” kirjeldab Õunpuu klubi logistikat.

Hooaja alguse põhjal paistab meistriliigas pilt üsna selge olevat. Kui imet ei juhtu, mängivad medalitele Tartu Ülikool/Bigbank, TalTech/Tradehouse ja Saaremaa.

“Potentsiaali on meil palju, kui suudame nii kokku hakata mängima, nagu loodaks. Pronksile… Hõbedale… Võib-olla kullalegi võiksime mängida. Poolfinaali tahaks meistriliigas kindlasti jõuda. Meie suurim nõrkus on hetkel just see, et kes väljakul kuskil asetsema peab ja näiteks lihtsad pallid vastu võtab. Eriti kurb on see, kui me Hailie Ripley (liiga ainus leegionär, Saaremaa meeskonna sidemängija Omar Rivera naine – toim.) potentsiaali ära ei suuda kasutada.”

Ent mis võiks olla Saaremaa tugevus eeloleval hooajal? “Ma arvan, et just temporündajad ongi. Hailie Ripley ja Kätriin Põld on pikad ja osavad. Nad võiksid mõlemad kuuluda õnnestumise korral hooaja sümboolsesse kuuikusse,” on nurga- ja diagonaalründaja kohal tegutsev Õunpuu kindel.

Kaisa Õunpuu koos Saaremaa võistkonna peatreeneri Peeter Vahtra ja klubi eestvedaja Kristi Põlluga. | Foto: Karl Rinaldo
scroll to top