fbpx
Close

Karikavõistluste loos tekitas mitu huvitavat paari ja küsimust

Hendrik Rikand, Sten Esna, Janis Sirelpuu ja Argo Arak. | Fotod: Riina Vals/SK Duo, Gertrud Alatare/volley.ee, Siim Semiskar/Võrkpall24

Eile Tallinnas läbi viidud Eesti karikavõistluste loos pani – nagu igal aastal – mõne võiskonna vanduma ja mõne rõõmust lakke hüppama.

Naiste Eesti karikavõistlustel lööb tänavu kaasa kümme võistkonda – kaheksa meistri- ja kaks esiliigast. Erinevatele tabelipooltele asetati mõlemad eelmise aasta finalistid ehk TalTech/Tradehouse ja Audentese SG/Noortekoondis. Ülejäänud klubid loositi kaheksandik- ja veerandfinaalidesse. Nii sündis selline pealtnäha imelik olukord, kus mitu tituleeritud meistriliigaklubi peavad alustama turniiri juba kaheksandikfinaalist, samal ajal kui mõned meistriliiga uustulnukad pääsesid otse veerandfinaali.

Eesti naiskondade komplekteeritavuse osas on segadust veel omajagu, kuna tiitlikaitsja TalTechi olevikust ja tulevikust teatakse tänaseni väga vähe. Loosi suuremates kaotajates pole aga kahtlust: need on Tallinna Ülikool/Kikas ja Tartu Ülikool/Bigbank, kes lähevad vastamisi juba kaheksandikfinaalis. Mängijate potentsiaalile otsa vaadates võinuks soodsama loosi korral nimetatud klubid ka finaalis kokku saada. TLÜ treenerite Sten Esna ja Laos Lukase käe alla on tänavu naasnud mängima mitmed Audentese spordigümnaasiumi lõpetanud noored, Hendrik Rikandi juhendatavate tartlannadega liitusid kahe hooaja vahel aga kohalikus mõistes tõelised superstaarid, temporündaja Eliise Hollas ja libero Kristi Nõlvak.

Alumine tabelipool osutus üleüldse selgelt tugevamaks kui ülemine, sest sinna kuulub veel ka treenerita TalTech/Tradehouse, Raivo Jeenase juhendatav Võru VK/Barros ja Jaanika Jakobsoni noor võistkond Tartu TBD-Biodiscovery. Ülemises tabelipooles on ainus tiitlipretendent Andrei Ojametsa juhendatav Audentes, ülejäänud klubid on meistriliiga uustulnukad või esiliiga võistkonnad.

Eraldi teema on Eesti paremate naiskondade lähikuude mängugraafik. Kõige keerulisem saab olema just Tallinna Ülikool/Kikase ja Tartu Ülikool/Bigbanki teekond, sest mängijate koolist või tööst vaba aega hakkab lähikuudel sisustama sisuliselt vaid võrkpall, olgu siis tegu Eesti liiga, Balti liiga või karikavõistluste mängudega. Nagu elu on näidanud, toob graafik, kus harrastajad peavad äkitselt hakkama mängima 2-3 korda nädalas, kaasa reeglina ka omajagu vigastusi. Meelelahustlikus aspektis ei saa TLÜ ja TÜ/Bigbanki varajases faasis kokku sattumisele aga midagi ette heita, sest enam põnevamat algust karikasarjale polnuks võimalik leida.

Naiste karikavõistluste tabel.

Aadu Luukase nime kandvatel meeste karikavõistlustel osaleb üks võistkond vähem kui naistel, sest kaasa lööb neli meistriliiga- ja viis esiliigaklubi. Asetuse teenisid kõik neli meistriliigaklubi, kes seega enne poolfinaali üksteisega vastamisi ei saa minna. Seitse veerandfinalisti on juba teada, viimase selgitavad esiliigaklubid Tallinna E-Service/Neemeco ja Viljandi VK.

Jutuainet pakub enim esiliiga valitseja Tallinna Ülikool, kes on aastaid kritiseerinud karikavõistluste süsteemi, kus madalama sarja klubidel on erinevalt näiteks Eesti jalgpalli karikavõistlustest ülikeeruline olnud kuhugi jõuda. Tänavu võib Argo Araku hoolealustel siiski viimaks tekkida tänu heale loosile šanss esinelikusse pääseda. Meeskond, mille põhituumiku moodustavad mitmed endised meistriliiga mängijad eesotsas sidemängija Karel Ellermaa ning ründajate Siim Põlluääre, Karl Maidle ja Sander Steinbergiga (tõsi, Steinberg on hetkel vigastatud), ootab veerandfinaalis ees viimaste aastate nõrgim meistriliigaklubi TalTech. Janis Sirelpuu juhendatav TalTech on ühtpidi nimekaid mängijaid justkui juurde saanud, teisalt pole uute ja kogenud meeste vorm ega koostöö sügisel veel kuigi hea. Omavahelise kontrollmängu võitis hiljuti TalTech 3:1, ent võimalus üllatuseks on selles paaris kahtlemata õhus.

TLÜ ja TalTechi paari võitja kohtub poolfinaalis suure tõenäosusega tiitlikaitsja Tallinna Selveriga, teise poolfinaalpaari moodustavad ilmselt aga Pärnu Võrkpalliklubi, kes otsib koosseisu jätkuvalt lisajõudu, ja Tartu Bigbank. Nüüd, mil loos on tehtud, asusid vastamisi minevad klubid otsima mängude pidamiseks sobivaid aegu. Naiste ja meeste karikavõitja selgub tänavu 22. detsembril.

Meeste karikavõistluste tabel.
scroll to top