fbpx
Close

Karli Allik lahkus Rumeeniast ja liitub Saaremaa treeningutega

Karli Alliku (nr 8) Rumeenia-karjääri sisse mahtus üksikuid rõõmuhetki, kuid kokkuvõttes osutus valik ebaõnnestunuks. | Bukaresti Steaua

Eesti rahvusmeeskonnas viimastel aastatel suurepärase rollimängijana laiemale spordiüldsusele tuttavaks saanud Karli Allik ei pikenda Bukaresti Steaua’ga lepingut ja asub uut klubi otsima.

Tallinna Selveri põhimehena kahel järjestikusel hooajal Eesti meistriks kroonitud Alliku neljakuuline Rumeenia-aeg osutus täpselt selliseks, nagu saarlane sügisel pärast viimasel hetkel lepingu sõlmimist intervjuus Võrkpall24.ee’le ennustas – uueks ja huvitavaks. Paraku mitte heas mõttes.

“Võrreldes Saksamaa meistriliigaklubi Düreniga, kus mängisin mullu, polnud Bukarest päris see, mida eeldasin ja lootsin,” tunnistab Allik. “Peatreenerile pole mul iseenesest midagi ette heita, soovida jättis eelkõige just mängijate suhtumine.”

Nurgaründaja sõnul seisnes probleem eelkõige kohalikes mängijates, kes ei suhtunud sporti piisava tõsidusega.

“Nagu Gianni (Eesti koondise peatreener Gheorghe Cretu – toim.) on rääkinud, teenivad võrkpallurid täiskasvanuks saades ja kohaliku klubiga liitudes äkitselt mitu korda suuremat palka kui nende tavatööd tegevad vanemad. See tekitab rahulolu ja viib nad mugavustsooni. Ka klubi ei seadnud rumeenlaste suhtes kuigi kõrgeid ootusi,” selgitab Allik.

Bukaresti Steaua peab hooaja teiseks pooleks vahetama välja vähemalt pool põhikoosseisust, sest lisaks Allikule on asunud uut klubi otsima veel kolm leegionäri.

“Hollandi koondise eest MMil hästi mänginud Michael Parkinson oli samuti väga pettunud Bukarestis nähtuga, lahkuda plaanivad ka üks poolakas ja brasiillane. Me kõik sõlmisime klubiga hooaja alguses pooleaastase lepingu, seega hakkasin agendiga juba varem suhtlema uue koduklubi otsimise teemal,” lisab Allik.

22-aastane Allik kuulus enamikes mängudes küll Bukaresti algrivistusse, kuid ei jäänud ka oma esitustega rahule.

“Jõusaalis tekkis väike seljaprobleem, mis ei lasknud nii pingutada, nagu tahtnuks. Ka mänguliselt ei saa rahule jääda, sest mingil arusaamatul põhjusel teenisin isegi viiegeimilistes mängudes tihti vaid üheksa või kümme tõstet. Rääkisin treeneriga sel teemal, kuid tema nägemuses olingi ilmselt puhtalt vastuvõtu-suunitlusega mängija.”

“See oli stressirohke aeg,” ütleb jõulude eel kodumaale naasnud Allik ausalt. “Hea meel on üle tüki aja taas perekonda näha. Tunnen end praegu juba hoopis paremini.”

Uue aasta esimestel päevadel liitub Allik oma kodukoha ja ühtlasi Eesti esiklubi Saaremaa treeningutega. Just nurgaründaja positsioon on saarlastel hetkel kõige kindlamalt kaetud: põhimeestena tegutsevad liiga tippude hulka kuuluvad Rauno Tamme ja Eddie Rivera, vahetusest on alati valmis sekkuma kavalate servidega Helar Jalg ning noortekoondise põhimees Mart Toom.

“Hetkel on mul Hannes Sepa ja Urmas Taliga selline kokkulepe, et võin nendega koos treenida. Loodan välismaalt klubi leida juba jaanuaris, sest uue aasta esimese kuuga saab mitmetes liigades üleminekuperiood läbi,” ütleb Allik.

Hooaja keskel sobiva klubi leidmiseks on aga mõistagi parasjagu õnne tarvis.

“Mingi variant on Saksamaa kõrgliigasse uuesti minna, aga hetkel pole veel midagi kindlat. Suhtlen aktiivselt agendiga ning loodan, et olukord laheneb peagi. Mängijateturg peaks jaanuaris üpris aktiivne olema, sest paljud klubid otsivad vigastatud meeste asemele hooaja teiseks pooleks asendusi,” teab Allik.

Jaanuari alguses ootab Allikut veel ees “tööreis” Berliini, kus saarlane loodab leevendust saada juba mainitud seljaprobleemile. Eesti koondise talvisesse valikusse ta sedapuhku ei pääsenud.

Karli Allik tegi mullu Dürenis hea hooaja ning ei välista Saksamaale naasmist. | Foto: Imago/Oryk Haist
scroll to top