Keel ja Aalst teenisid eurosarjas võõrsil väärt võidu

Aalsti Lindemans ja Markkus Keel (“17”). | Foto: klubi Facebooki leht

Markkus Keele koduklubi Aalsti Lindemans teenis CEV Cupi kaheksandikfinaalis võõrsil 3:2 (23:25, 25:19, 19:25, 25:19, 15:13) võidu Horvaatia meeskonna Zagrebi Mladosti üle.

Kui viimastel kuudel oleme eestlasest sidemängijat näinud üha enam algrivistuses, siis eile pidi Keel leppima kohaga pingil. 24-aastane mängumees sekkus nelja geimi väitel seitsmeks pallinguks, otsustavas geimis sai Keel kirja ka ühe rünnakupunkti. Võitjate resultatiivseim oli taaskord Soome koondislane Samuli Kaislasalo, kes tõi 14 punkti (+10).

Horvaatide tulemuslikem oli 19-aastane Tomislav Mitrašinovic, kes lisas võistkonna arvele 22 punkti (+10). Mitrašinovic sai suisa 47 tõstet, millest realiseeris 21 (45%).

Aalsti rünnakuprotsendiks oli 53, vastastel 50. Vastuvõtuprotsent oli mõlemal meeskonnal 36.

Korduskohtumise peavad Aalst ja Zagreb 11. veebruaril Belgias. Paari võitja mängib veerandfinaalis venelaste Novosibirisk Lokomotiviga või hollandlaste Apeldoorni Dünamoga.