fbpx
Close

Maailma võrkpalliliit mõtles ümber: Venemaa meeste maailmameistrivõistlusi ei korralda

2022 maailmameistrivõistluste logod. Meeste versioon (keskel) oli seni Venemaa värvides, nüüd tuleb selles osas teha muudatus. | Fotod: FIVB

Rahvusvaheline võrkpalliliit (FIVB) andis teada, et Venemaa sõjalise agressiooni tõttu Ukrainas võetakse suurriigilt ära 2022. aasta meeste maailmameistrivõistluste finaalturniiri korraldusõigus.

Veel kolm päeva tagasi kinnitas FIVB, et erinevalt paljudest teistest spordialadest ei kehtesta maailma võrkpalliliit Venemaale suuremõõdulisi sanktsioone ja lubab korraldajariigil siiski turniiri organiseerida. Nüüdseks on võrkpalliliit otsust muutnud ja teatas, et põhjuseks on suur mure situatsiooni eskaleerumise ja Ukraina rahva turvalisuse pärast.

“FIVB juhatus on jõudnud otsusele, et Ukrainas toimuva sõja tõttu oleks Venemaal maailmameistrivõistluste ettevalmistamine ja korraldamine võimatu,” seisis rahvusvahelise võrkpalliliidu teates.

Uue korraldajamaa osas pole otsust veel tehtud. FIVB lisab, et “peab võõrustaja otsingutel silmas võrkpallipere, sealhulgas alaliitude, sportlaste, ametnike ja fännide turvalisust ja uhkust osaleda rõõmsatel ja rahumeelsetel spordipidustustel”. Naiste MM-finaalturniir toimub plaanipäraselt Hollandis ja Poolas.

scroll to top