fbpx
Close

Kreek ebaõnnestunud EM-ist: oleme pettunud, kuid usun, et peaksime Enardiga jätkama

Ardo Kreek andmas enne tänast mängu intervjuud Prantsusmaa meediale. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Eesti rahvuskoondis lõpetas koduse EM-i ühe võidu ja nelja kaotusega. Viimases alagrupimängus alistuti kindlalt 0:3 olümpiavõitjale Prantsusmaale.

Kert Toobali puudumise tõttu kaptenipaela kandnud Ardo Kreek sõnas Eesti ajakirjanikele, et Prantsusmaa vastu tuli mängu nautima minna.

“Tõsi on see, et tasemevahe oli kindlasti olemas. Üritasime hurraaga peale minna ja panna mängu kõik, mis meis veel sees oli. Kolmandas geimis suutsime mingi ajani nendega sammu pidada, aga siis said nad mitu punkti järjest ja sealt tagasi tulla on väga keeruline. Proovisime kõva servi lüüa, aga vastuvõtt oli neil korralik. Nad näitasid, et pole niisama olümpiavõitjaks kroonitud,” võttis temporündaja mängu mõne sõnaga kokku.

Tallinlase sõnul oli vaimselt tegemist alagrupi lihtsaima kohtumisega. “Keskendumise poolest oli see kõige lihtsam mäng üldse. Lähed ja paned täiega ning kui tuleb, siis tuleb. Ma arvan, et mehed saavad riietusruumis öelda, et midagi tegemata (selles mängus) ei jäänud. Kahjuks üllatada me neid ei suutnud.”

Kuna teist EM-i järjest Eesti alagrupist edasi ei pääsenud, oli 35-aastane ilmselgelt nördinud.

“Saime küll silma pähe, aga rahule sellega kindlasti jääda ei saa. Kõige rohkem jäävad kripeldama mängud Läti ja Horvaatiaga. Täna oli küll võimalus veel edasi pääseda, aga nagu juba ütlesin, siis üllatada me ei suutnud. Loomulikult oleme kokkuvõttes pettunud. Kui midagi positiivset otsida, siis saime võidu kätte,” üritas klubivõrkpalli Prantsusmaal mängiv eestlane midagi head leida.

Selle taha, et mitmed tähtsad lülid Eestil puudu olid, Kreek pugeda ei taha. “Eks treeneritel oleks vangerdamisruumi rohkem olnud. Alustasime viie nurgaründajaga, kellest alles jäi vaid kaks. Õnneks sai Stefan Kaibald meile Saksamaalt appi tulla ja minu arvates tegi ta korraliku turniiri. Esimese mängu kaotus oli kõige valusam laks kogu meeskonnale. Sport on karm.”

Küsimusele, kas Cedric Enard, kelle 2+2 lepingu esimesed kaks aastat lõppesid, peaks koondise juhendajana jätkama, vastas Kreek nõnda: “Iga treener annab midagi juurde ja nõuab uusi asju. Tema jaoks oli tähtis serv, blokk ja väga raamidesse kaitsemäng. See oli tegelikult lihtne, aga kohati suutsime selle unustada. Mina ei näe põhjust, miks me ei võiks temaga jätkata. Seljataga oli raske suvi ja juba enne EM-i langesid mõned mehed välja. Seis oli rabe, aga ma usun, et nooremad mehed said siit tulevikuks hea pagasi. Loodan, et tulevastel tiitlivõistlustel suudavad nad näidata palju stabiilsemat mängu”.

scroll to top