fbpx
Close

Kuldliiga poolfinaalist on kujunemas Türgi liiga kokkutulek

Oliver Venno ja Robert Täht esindasid lõppenud hooajal vastavalt Izmiri Arkase ja Istanbuli Galatasaray värve. | Foto: Erakogu

Eesti rahvusmeeskond loositi täna Euroopa Kuldliiga poolfinaalis vastamisi Türgiga. Olgugi et Euroopa geograafilisel spektril asuvad riigid üksteisest väga kaugel, siis sisult ühendab meeskondi rohkem, kui esmapilgul arvata võiks.

Nii Eesti koondise suuremad ründejõud Robert Täht ja Oliver Venno kui ka Türgi meeskonna viimase alagrupikohtumise resultatiivsemad mehed Adis Lagumdzija ja Yigit Gülmezoglu mängisid nimelt lõppenud hooajal Türgi liigas. Ja nagu sellest veel vähe poleks: Täht, Lagumdzija ja Gülmezoglu olid Izmiri Arkases suisa meeskonnakaaslased. Venno kuulus mäletatavasti Istanbuli Galatasaray ridadesse, kes kaotas kohaliku liiga poolfinaalis just Izmirile.

Türgi meistrivõistlustel hõbemedali teeninud Izmiris kandsid rünnakul põhiraskust Täht ja Lagumdzijaga, Gülmezoglu roll oli punktide toomisel väiksem. Sarnaned on trio ülesanded ka rahvusmeeskonnas: Täht ja kõigest 20-aastane imemees Lagumdzija on oma meeskonna võtmemängijad, Gülmezoglu aitab kõrvalt nii palju, kui oskab ja suudab.

Türgi koondise liider on Robert Tähe lõppenud hooaja meeskonnakaaslane Adis Lagumdzija. | Foto: CEV

Loe ka: Eesti rahvusmeeskond sai teada Kuldliiga finaalturniiri esimese vastase

scroll to top