fbpx
Close

Viie Eesti koondislase endine koduklubi lõpetab tegevuse

SportJournali esileht. | Foto: ajaleht

Austria ainus rahvusvahelisel tipptasemel klubi Innsbrucki Hypo Tirol AlpenVolleys lõpetab koroonaviiruse levikuga kaasneva majandussurutise tõttu tegevuse.

Innsbruck on olnud viimasel kümnendel Euroopa võrkpallimaastikul omaette nähtus. Kuna Austria meistrivõistluste jaoks oli meeskond liiga tugev – ainsa tõsise väljundi pakkus neile pikalt Meistrite liiga -, siis 2017. aastal otsustati liituda Saksamaa liigaga. Et sakslastega kokkuleppele jõuda, pidi meeskond hakkama lisaks Innsbruckile pidama kodumänge ka Saksamaa riigipiirides. Nii sai meeskonna ametlikuks koduks Baierimaal Müncheni külje all asuv Unterhachingu väikelinn. Et Innbrucki ja Unterhachingut lahutab 150 kilomeetrit, oli klubi majandamine küllaltki keeruline, sest neid poolehoidjaid, kes hakkasid mõlemas kodusaalis meeskonna mängudel käima, leidus vähe. Pealegi toetus klubi jätkuvalt väga suures osas Austria sponsoritele.

Sportliku poole pealt oli Bundesligaga liitumine aga igati hea samm. Nii esimesel kui ka teisel hooajal võitis Innsbruck Saksamaal pronksi, tänavusel pooleli jäänud aastal lõpetati põhiturniir neljandana. Nüüd loobub klubi aga profivõistkonnast ja jätkab tegevust üksnes noortega, kes löövad kaasa Austria teises liigas.

Klubi omanik Hannes Kronthaler põhjendas värsket otsust sellega, et kui klubi plaan oli uuel hooajal eelarvet 10 protsendi võrra tõsta, siis majanduskrahhi tagajärjel peaks võistkond hakkama saama senisest hoopis 20 protsenti väiksemate vahenditega. “Viiendate kohtade nimel” ei soovi Kronthaler aga mängida. Küsimärke tekitab antud põhjenduses aga see, et vahendid vähenevad ilmselt igas klubis ja Innsbruck võiks tegelikult olla konkurentsivõimeline ka edaspidi.

Eesti võrkpalluritest on Innsbruckis mänginud viis võrkpallurit: Raimo Pajusalu, Eerik Jago, Oliver Venno, Martti Juhkami ja Renee Teppan.

Juba varasemalt oli teada, et Saksamaa kõrgliiga 12 võistkonnast loobuvad sel tasemel tegutsemisest Rottenburg ja Eltmann, kes ei heidelnud erinevalt Innbruckist siiski medalite eest. Austria klubi kodulehe andmetel on veel mitmed Saksamaa klubid võtmas vastu sarnast otsust, seega tekib iga päevaga üha rohkem küsimusi, kuidas suurriigi meistrivõistlused tulevikus välja võiksid näha.

scroll to top