fbpx
Close

Saksamaa kõrgliigaklubi palkas Alliku asemele teise eestlase

Stefan Kaibald hakkab mängima uuel hooajal Saksamaa kõrgliigas. | Foto: Gertrud Alatare

Eesti rahvusmeeskonna nurgaründaja Stefan Kaibald siirdub esmakordselt välismaale, asudes mängima Saksamaa kõrgliigaklubis Königs Wusterhauseni Netzhoppersis.

Lõppenud hooajal tegi Netzhoppersis mäletatavasti suurepärase hooaja Karli Allik, kes tüüris Saksamaa kõrgliiga mõistes väikeklubi üllatuslikult karikafinaali. Saksamaa meistrivõistlustel pudeneti konkurentsist veerandfinaalis, kui kaotati hilisemale meistrile, Cedric Enardi juhendatavale Berliinile. Allik on tänaseks kinnitanud, et lahkub Netzhoppersist, ent jätkab karjääri Saksamaal ühes märksa suuremas klubis. Klubi nime ei tohi ta veel avalikustada.

24-aastane ja 193-sentimeetrine Kaibald, keda peetakse sarnaselt Allikule kaitsva suunitlusega nurgaründajaks, mängis eelmistel hooaegadel Tartu Bigbankis ja tuli tänavu ka Eesti meistriks. Sarnasusi võib leida Alliku ja Kaibaldi vahel veelgi: näiteks saab mõlemat mängijat kasutada ka eduka servivahetusena.

“Soovisin teha karjääris sammu edasi ja õnneks tekkis võimalus siirduda Netzhoppersisse,” sõnas hiidlane klubi kodulehe vahendusel. “Netzhoppers tegi suurepärase hooaja. Sooviksin, et klubi suudaks oma taset veelgi tõsta. Olen Saksamaa liiga kohta üleüldiselt palju head kuulnud.”

“Stefanil on kvaliteeti igas mänguelemendis,” kiitis värsket täiendust Netzhoppersi kogenud liige Dirk Westphal.

Saksamaa kõrgliigas mängib uuel hooajal niisiis vähemalt kaks Eesti võrkpallurit: Allik ja Kaibald. Martti Juhkami, kes tuli tänavu Friedrichshafeni ridades Saksamaal hõbemedalile, liikus võrreldes Kaibaldiga vastupidises suunas, liitudes Tartu Bigbankiga.

scroll to top