fbpx
Close

Läti koondise liider jääb vastuolulisel põhjusel Eesti mängust eemale

Hermans Egleskalns 2016. aasta EM-valiksarja play-off’is Eesti vastu rünnakut lahendamas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Läti võrkpalliliit avalikustas oma kodulehel koondise nimekirja eelseisvateks EM-valikmängudeks Eesti ja Iisraeliga. Paraku ei leia loendist lõunanaabrite kuulsaimat mängijat, Prantsusmaa esiklubi Toursi diagonaalründajat Hermans Egleskalnsi, kes tõi esimeses omavahelises mängus Eesti vastu 15 punkti (+8).

Võrkpall24 võttis aasta viimasel päeval ühendust Läti koondise peatreeneri Avo Keelega. Tuleb välja, et Eestiga mängust jääb eemale teinegi koondise põhimees, nurgaründaja Romans Sauss, kes on küll nimekirjas, ent jookseb samal päeval väljakule hoopis Düreni särgis Saksamaa kõrgliiga kohtumises. Leningradi oblasti Dünamo põhisidemängija Deniss Petrovs saabub Tartusse aga otse Venemaa kõrgliigakohtumiselt ning teeb rahvusmeeskonnaga kaasa vaid ühe mängueelse treeningu.

“Egleskalnsi puudumise põhjuseks on väidetavalt põlv, aga teatavasti Toursi eest ta ju mängib,” sõnab Keel. “Tegelik probleem seisneb selles, et mängud toimuvad hooaja keskel. Mängijad on jäetud kahe tule vahele. Ühtpidi võib föderatsioon nõuda mängija koondisse tulemist, teisalt saab klubi survestada teda meeskonna juurde jääma. Klubi võibki ju öelda (Egleskalnsi juhtumi puhul): “Kuule, sul annab põlv ju tunda, äkki jätaks koondisse minemata?” Mulle ütles Egleskalns, et arstid soovitasid tal aastavahetuse paiku, mil Prantsusmaal mänge pole, põlvele puhkust anda. Fakt on see, et mul on kolm põhikoosseisu mängijat suurte probleemide ees.”

Kui Prantsusmaal otseselt liigamänge koondisepausi ajal pole, siis Saksamaal ja Venemaal jätkatakse mängudega täistuuridel. Nii pääsebki Petrovs koondist aitama alles viimasel hetkel ja Sauss jääb sootuks eemale.

“Me ei hakanud Petrovsit varasemaks ajaks koondise juurde nõudma, sest me ei tea, milliste jamadega ta võiks sel juhul seista silmitsi koduklubis. Keegi võib ju solvuda. Seepärast mängibki ta 4. jaanuaril liigamängu ära ja tuleb sealt otse Tartusse,” selgitab 56-aastane Keel.

Sidemängija Deniss Petrovs liitub Läti koondisega viimasel hetkel. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Läti koondise eelseisvatest mängudest jääb Keele kinnitusel eemale ka ekspärnakas ja tänavuse Soome liiga resultatiivseim mängija Edvarts Buivids, kes pääsenuks Egleskalnsi puudumisel diagonaalründajana põhikoosseisu.

“Buivids jättis Soomes viimase mängu vahele. Käisime nüüd Lätis temaga uuringutel ning selgus, et tagareies on rebend. Seega ootab teda ees kahe- kuni kolmenädalane mängupaus, mis tähendab ühtlasi koondisest eemalejäämist,” tõdeb Keel.

Läti koondis alustas EM-valikmängudeks valmistumist 27. detsembril Riias. Aastavahetuseks said mehed paar vaba päeva, uuesti kogunetakse 2. jaanuaril. Et võiduta jätkavate lätlaste edasipääsuvõimalused on vaid teoreetilised, pole Keel kõrgema matemaatikaga tegelema hakanud.

“Ma pole isegi arvutanud neid punkte, sest paljudes alagruppides on seis väga intrigeeriv. Me peame lihtsalt mõlemal mängul endast maksimumi andma. Rohkem me ju niikuinii teha ei saa. Nagu olen öelnud, sadas meile loodusõnnetus kaela juba alagruppide loosimisel, mil sattusime ühte gruppi tugeva Eestiga. Ja tundub, et Iisrael on eelseisvate mängude eel kõva motivatsioonipaki saanud, sest nad laagerdavad hetkel Poolas,” lisab Keel.

Läti koondise ametlik koosseis eelseisvateks EM-valikmängudeks. | Allikas: Läti võrkpalliliit

 

scroll to top