fbpx
Close

Lätlannad krooniti 10-aastase vaheaja järel naiste rannavolle Euroopa meistriteks!

 

Värsked Euroopa meistrid Tina Graudina ja Anastasija Kravcenoka. | Foto: CEV

Venemaal Moskvas toimuvatel nii naiste kui ka meeste rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustel lõppes eile naiste turniir, kus võitjateks krooniti meie lõunanaabrid Tina Graudina – Anastasija Kravcenoka.

Lätlannad alustasid alagrupiturniiri 2:1 võiduga venelannade üle. Seejärel alistati poolakad ja šveitslannad ning see tagas alagrupi võidu ja pääsu otse 16 parema sekka. Play-off”is võeti 53 minutit kestnud kohtumises raske 2:1 võit Saksamaad esindavate Arvaniti – Karagkouni vastu. Veerand -ja poolfinaalis saadi jagu Saksamaa ja Hispaania paaridest, kui mõlemad võistkonnad alistati 2:1.

Finaalis tuli meie naabritele vastu Poola värve esindavad Kinga Wojtasik – Katarzyna Kociolek. Haaravas finaalis suutis Läti paar oma paremuse maksma panna skooriga 2:0 (22:20, 21:19). Lätile tõid esimese ja kuni eilseni ainsa kuldmedali 10 aastat tagasi, samuti Venemaal, Inese Jursone – Inguna Minusa.

Täna õhtul toimuvas meeste finaalis kohtuvad norrakad Anders Berntsen Mol – Christian Sandlie Sorum kodupubliku toetust nautivate Konstantin Semjonovi ja Ilja Lešukoviga.

scroll to top