fbpx
Close

Dokumentaalfilmi keskmesse sattunud Nõlvakut ja Tiisaart ootab tihe võistlusperiood

Kusti Nõlvakut ja Mart Tiisaart sai viimati mängutules näha Šveitsis Berni kantonis Gstaadis peetud MK-etapil. | Foto: erakogu

Eesti parim rannavolleduo Kusti Nõlvak/Mart Tiisaar on valmistumas tihedaks võistlusperioodiks, sest eeloleva nelja nädala jooksul plaanitakse võite püüdma asuda neljas riigis.

Viimati mõne nädala eest Šveitsis Gstaadis toimunud tugevatasemelisel MK-etapil otse põhiturniirile pääsenud, ent kahe kaotusega leppima pidanud eestlasi näeb tänavu viimast korda kodumaal võistlemas sel nädalavahetusel Kloogarannas peetaval Eesti karikavõistluste etapil.

“Plaan on selline, et pärast Kloogaranna turniiri võistleme järgmisel nädalavahetusel Soomes Kuopios toimuval kutsetega turniiril, mis on ühtlasi viimaseks ettevalmistuseks nädal hiljem toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks,” sõnas 29-aastane Tiisaar Võrkpall24’le. “Et olümpia tõttu enne EM-i kõrgetasemelisi MK-etappe kavas pole, leidsime, et Kuopio turniir on parimaks proovikiviks suurturniiri eel. Seal osalevad mõned Soome paremad paarid, ilmselt üks Hispaania duo ja keegi veel. Kõik reisi- ja ööbimiskulud makstakse kinni, lisaks teenib turniiri võitja 1000 eurot preemiat.”

Eesti duo alustab Viinis Euroopa meistrivõistlusi 12. augustil. Alagrupikaaslasteks loositi meie meestele G-grupis venelastest maailmameistrid Vjatšeslav Krassilnikov ja Oleg Stojanovski (maailma edetabeli 2.), hollandlased Christiaan Varenhorst ja Steven van de Velde (26.) ja itaallased Jakob Windisch ja Samuel Cottafava (85.). Et EM langeb samale ajale Eesti meistrivõistlustega, jääb duo kodusest tähtsaimast võistlusest tänavu eemale.

EM-i alagrupid. | Foto: CEV

Pärast Euroopa meistrivõistlusi, kus eestlastel peaks vähemalt maailma edetabeli kohtade põhjal olema ka reaalne šanss alagrupist edasi pääseda, ootab Nõlvakut ja Tiisaart ees veel Tšehhis toimuv MK-etapp, pärast mida ongi selleks korraks hooaeg lõppenud. Tänavune aasta on olnud Nõlvakule ja Tiisaarele mitmes mõttes eriline, sest koroona-ajastu kõrval on muudatusi mõlema võrkpalluri ellu toonud ka värske lapsevanema roll.

“Sel suvel on vähe mängupraktikat olnud,” möönab Tiisaar. “Gstaadis oli meie mäng nii ja naa. On ka paremaid aegu olnud, kuid see pole seotud laste või vigastustega (nii Nõlvak kui ka Tiisaar on sel aastal olnud teatud perioodidel kimpus tervisemuredega – toim.). Nüüd loodamegi, et neli järjestikust võistlusnädalat annavad võimaluse treeningutel sisse viidud muudatusi realiseerida. Ja muudatusi oleme teinud palju. Kuna oleme kõvade paaride vastu mänginud viimasel ajal vähe, siis võib tulla veel üllatusi, kus näeme, et sedasi või teisiti sellist olukorda veel ei lahenda ära.”

Et võistlushooaeg saab tänavu juba augusti keskpaigas läbi ja tähtsaid MK-etappe sügisel kavas pole, siis on Eesti esipaar mõelnud omajagu juba ka talvistele plaanidele. “Kuna mõlemal on nüüd laps ja naised hetkel tööl käima ei pea, siis üritame varasemast rohkem osaleda välismaal toimuvates laagrites. Saame võtta pered kergesti kaasa. Plaanime teha rohkem trenni MK-paaridega. Meie hoog on üleval – tahame üha paremaks ja paremaks saada,” ütleb blokispetsialist Tiisaar lootusrikkalt.

Sel aastal on Indrek Verro hoolealused treeninud koos peamiselt Dmitri Korotkoviga. Sparringupartneritena on kaasatud aga veel mitmeid mängijaid, enim Korotkovi paarilist Timo Lõhmust ja sel suvel koos Cris Karlis Lepaga eredalt meie vollemaastikul särama löönud blokimeest Jaan Rebelit.

“Eks me jätkame sügisel kindlasti koos Dimaga treenimist. Ja Timoga ka, kui ta seda tahab. Rebel on tööinimene ja eks tema puhul selgub veel, kui palju ta kaasa lüüa jõuab,” selgitab Tiisaar.

Arvestades seda, et viimasel kahel hooajal on Nõlvak ja Tiisaar võistelnud rahvusvahelistel etappidel vähe ning auhinnarahasid ei anna seetõttu varasemaga võrrelda, siis kuidas duo finantsiliselt hakkama hetkel saab?

“Praegu on kõik õnneks okei, sest kui pole turniire, siis on ka kulusid vähem. Meil on olnud poolteist aastat Eesti Olümpiakomitee tugi, mis tagab mõlemale 1000 eurot ettevalmistusraha kuus. Septembris ehk pärast olümpiat selgub, kas saame C-kategooria toetust ka edasi. C-kategooria puhul on tegu subjektiivse valikuga, mis ei sõltu otseselt tulemustega. EOK-s hinnatakse, kas meie areng ja tegevus on olnud piisav. Aga ma ei saa mainimata jätta ka meie sponsoreid. Ükski meie toetaja pole koroona ajal meie finantseerimist lõpetanud. Nendest kuuest ettevõttest, kes meid rahaliselt toetavad, on olnud tõesti suur abi, sest nüüd, mil hakkasime ka pereloomega tegelema, on tähtis, et suudaksime pere ülal pidada.”

Lõpetuseks üks huvitav seik, millest osa võrkpallisõpru kuuleb ilmselt esmakordselt. Nimelt asus režissöör Maris Kerge väntama Nõlvakust ja Tiisaarest dokumentaalfilmi, mille kulminatsioon peaks olema seotud 2024. aasta Pariisi olümpiaga.

“Maris on filmi tarbeks meie tegemisi üles võtnud juba poolteist aastat. Idee on kajastada meie teekonda Pariisi olümpiale – kas ja kuidas me sinna jõuame. Asi algas sellest, et Marisele, kes on teinud mitmeid erinevaid dokumentaalfilme, jäi silma meie veidi teistmoodi lähenemine spordile ja ta võttis meiega ühendust. Nüüd on ta teinud mitmeid taotlusi, et leida filmile ka rahaline kate. Loodame, et kõik õnnestub,” lisab Tiisaar.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nõlvak-Tiisaar (@nolvaktiisaar)

scroll to top