Läti sai dramaatilise kaotuse, Eesti ainsana Kuldliigas punktita

Läti võrkpallikoondis. | Foto: CEV

Avo Keele juhendatav Läti meeste võrkpallikoondis sai nädala keskel Euroopa Kuldliigas teise kaotuse, kui koduplatsil tuli vanduda Slovakkia nappi 3:2 (21:25, 29:27, 26:24, 16:25, 17:19) paremust.

Avavoorus mängisid lätlased võõrsil Türgiga ja kaotasid kohtumise tulemusega 0:3. Kolmapäeval peetud lahingus kaotas Läti esimese geimi, kuid oli kahes järgmises parem minimaalse vahega. Edu ei suudetud hoida ja neljas geim kaotati kindlalt 16:25. Otsustavas viiendas geimis oli õnn Slovakkia poolel. Läti suutis 9:12 kaotuseisust küll välja tulla, kuid viimased kaks punkti said külalised. Seega viies vaatus tulemusega 19:17 Slovakkiale ja ühtlasi kogu kohtumine 3:2. Tabelis on Läti 1 punktiga viimane.

A-alagrupi tabeliseis pärast kahte vooru:

Türgi 6 punkti                                                                                                                                                                                                         Slovakkia 3 punkti                                                                                                                                                                                                  Belgia 2 punkti                                                                                                                                                                                                        Läti 1 punkt

Eesti rahvuskoondise alagrupikaaslased Holland ja Hispaania pidasid teise vooru kohtumises maha tulise heitluse, kui võõral väljakul mänginud Holland sai raske 3:2 (25:16, 18:25, 26:24, 22:25, 15:12) võidu. Hetkel on B-alagrupi seis kõige intrigeerivam, kui esimesel kolmel meeskonnal on võrdselt 4 punkti. Holland juhib alagruppi tänu paremale geimide suhtele (Holland 6-4, Horvaatia 5-4, Hispaania 5-4). Eesti on alagrupi lõpus ja Kuldliigas ainuke võistkond, kes pole suutnud punktiarvet avada.

B-alagrupi tabeliseis pärast kahte vooru:

Holland 4 punkti                                                                                                                                                                                                     Horvaatia 4 punkti                                                                                                                                                                                                 Hispaania 4 punkti                                                                                                                                                                                                 Eesti 0 punkti

Ukraina koondis, kus mängib lõppenud hooajal Pärnu ridades pallinud nurgaründaja Ilja Kovalov, sai 2:0 eduseisust 2:3 (25:17, 25:20, 18:25, 18:25, 13:15) kaotuse Tšehhilt. Kovalov sai platsile neljandas ja viiendas geimis servivahetuseks ning punktiarvet avada ei suutnud. Tabelis asub Ukraina 4 punktiga teisel positsioonil.

Meie põhjanaabrid soomlased ei ole kahe vooruga suutnud võiduarvet veel avada, kui viimati kaotati võõral väljakul tulemusega 0:3 (23:25, 23:25, 20:25) Valgevenele. Tabelis on Soome 1 punktiga neljandal real.