fbpx
Close

Lätlased kustutasid Iisraeli unistuse, Keel tõstis oma aktsiaid

Avo Keel. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Avo Keele juhendatav Läti võrkpallimeeskond avas EM-valikturniiri viimases voorus võiduarve, alistades koduväljakul 3:1 (26, -24, 23, 23) Iisraeli.

Võitjate parim oli Jelgavas 800 pealtvaataja ees peetud mängus Prantsusmaa esiliigas mängiv Reinis Pekmans 18 punktiga (+4), Armands Abolinš lisas 17 punkti (+14). Iisraelile tõi Tamir Hershko 17 punkti (+12). Mängu teine kohtunik oli eestlanna Irina Suhhova.

Lätlaste võit tähendas ühtlasi seda, et Iisrael lõpetas küll alagrupi Eesti järel teisena, ent jäi EM-finaalturniiri ukse taha. Nii Iisrael kui Läti kogusid lõpuks 1 võidu ja 3 kaotust.

Eilne võit võib mängida Keele tulevikku silmas pidades olulist rolli, sest tänaseks pole Läti võrkpalliliit veel otsustanud, kas eestlasele pakutakse uut lepingut või mitte. Keel ise sõnas eelmisel nädalal Võrkpall24.ee’le, et on valmis lõunanaabrite juhendamist jätkama.

“Minul on huvi igal juhul olemas, aga ma ei tea, mida lätlased mõtlevad,” ütles Keel ning andis mõista, et  kahe kuu pikkuse reaalse koostöö jooksul polnud sedavõrd keerulises alagrupis võimalik imesid korda saata. “Läti võrkpalliliidus seisavad nüüd ees presidendivalimised ja eks siis näeb, kes tuleb ja mida otsustatakse. Fakt on see, et valikturniiri esimene mäng Iisraeliga läks meil aia taha. Tulemus oli selline, mida me ei oodanud.”

Valikturniirilt pääsesid alagruppide võitjatena EM-ile Eesti, Rumeenia, Slovakkia, Portugal, Valgevene, Ukraina ja Kreeka. Viis paremat teise koha omanikku olid Hispaania, Montenegro, Soome, Austria ja Makedoonia, kes jõudsid samuti 24 meeskonna osalusel toimuvale finaalturniirile. Joone alla jäid esimestena Rootsi ja Iisrael.

scroll to top