Lootus edasipääsust kustus: Eesti võitis Hollandi vastu avageimi, kuid kaotas mängu

Eesti koondise liider Robert Täht. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond teenis täna EM-finaalturniiril Hollandis neljanda kaotuse, jäädes Amsterdamis avageimi võidust hoolimata 1:3 (22, -19, -19, -20) alla võõrustajatele. Tänane tulemuse tähendab, et alagrupist edasi me ei pääse.

Eesti koondise algkoosseis: Kert Toobal, Robert Täht, Kristo Kollo, Renee Teppan, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Rait Rikberg ja Silver Maar. Kui üksikud ajutised vahetused kõrvale jätta, mängis Eesti kogu kohtumise algrivistusega.

Gheorghe Cretu hoolealused alustasid mängu hästi ning õnnestunud servide abil võideti avageim kindlalt 25:22. Teises geimis Holland kosus ning Nimir Abdel-Azizi ja Thijs Ter Horsti me enam peatada ei suutnud. Teine ja kolmas geim väljakuperemeestele numbritega 25:19 ning neljas 25:20.

Eesti koondise resultatiivsemad olid Robert Täht 15 (+3), Renee Teppan 12 (+7), Kristo Kollo 10 (+5) ja Timo Tammemaa 9 punktiga (+5). Hollandlastele tõi Nimir Abdel-Aziz 27 (+16) ja Thijs Ter Horst 19 punkti (+10). Eesti oli taas hädas nii servi vastuvõtul kui ka blokis, kus vastastele jäädi selgelt ka numbriliselt alla. Statistika.

Suur kummardus tuleb aga taaskord teha Eesti koondise poolehoidjatele, keda oli Amsterdamis saalis rohkem (!) kui turniiri võõrustavaid hollandlasi.

Eesti on kaotanud tänavusel EM-il Poolale ja Hollandile 1:3 ning Montenegrole ja Tšehhile 0:3. Enne viimast mängu Ukrainaga pole me avanud võidu- ega punktiarvet.

Tabeliseis: 1. Poola 4-0 (12 p), 2. Holland 3-1 (9 p), 3. Ukraina 2-1 (6 p), 4. Tšehhi 1-2 (3 p), 5. Montenegro 1-3 (3 p), 6. Eesti 0-4 (0 p).