fbpx
Close

Rannavolle MK-sarja süsteem pööratakse pea peale – mis saab Nõlvakust ja Tiisaarest?

Rahvusvaheline võrkpalliliit (FIVB) avalikustas koos Volleyball Worldiga järgmisest aastast käiku mineva MK-sarja uue süsteemi.

Nimetus World Tour kaob, samuti loobutakse tärni-süsteemist. Selle asemel tekitatakse kolm erinevat võistlusklassi. Maailma 16 paremat mees- ja naispaari asuvad mängima Elite16 divisjonis, järgmised 24 duot Challengeris ja sealt edasi 16 paari Futures’is. Muudatuste taga on – nii nagu taolisel puhul ikka – soov ja lootus tuua rannavolle senisest rohkem pilti.

Suurima tähelepanu saavad mõistagi Elite16 turniirid, mis praeguste plaanide kohaselt on uuel aastal kindlasti kavas Brasiilias, Mehhikos, Lõuna-Aafrika Vabariigis, Tšehhis, Lätis, Šveitsis, Kataris ja Austraalias. Eesti võrkpallisõpradel avaneb seega hea võimalus näha maailma tippe mängimas 2. kuni 5. juunini, mil võisteldakse Läti kuurortlinnas Jurmalas. MK-sari saab ka finaalvõistluse, kuhu pääseb hooaja kümme paremat paari.

Eesti esiduo Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar paikneb maailma edetabelis 33. kohal, mis tähendab suure tõenäosusega, et nemad alustavad hooaega tugevuselt teises sarjas ehk Challengeris. Seda, kas ja kuidas sarjade vahel liikumised toimuma hakkavad ja kuidas näiteks meie parim naispaar Liisa Soomets ja Heleene Hollas erinevatest turniiridest osa saaks võtta, pole veel täpsustatud. FIVB lubab, et lisainfo seoses uue süsteemiga saabub lähiajal.

scroll to top