fbpx
Close

Meistriliigas kogub mänguminuteid ja tähelepanu 14-aastane libero. Keel: meie vastu ta millegagi vahele ei jäänud

Gustavs Auzinš. | Foto: Limbaži koduleht

Credit24 Meistriliigas on uue kalendriaasta alguses teravamatele võrkpallisõpradele ilmselt juba silma jäänud Limbaži meeskonna liige Gustavs Auzinš, kel vanust – uskuge või mitte – vaid 14 eluaastat.

169-sentimeetrine Auzinš kuulub omaealiste seas Baltikumi tugevamate võrkpallurite hulka. Möödunud suvel võitis ta näiteks koos Gabriels Kokinsiga Pärnus toimunud rahvusvahelisel noorte rannavolleturniiril Petronas Beach Fest U16 vanuseklassis esikoha, mängides seejuures endast aasta vanemate poiste vastu. Poodiumil on ta olnud samal turniiril varemgi.

Läti rahvusmeeskonna peatreener Avo Keel ütles, et lõunanaabritel on hetkel suisa mitu 14-15-aastast noorukit, kes meeste klassis esimesi samme teevad. Tõsi, visuaalselt on esmapilgul üsna kummaline lapseohtu mängijaid meeste vahel tegutsemas näha.

“Möödunud suvel oli mul juulis koondise laagris üks sama noor Daugavpilsi poiss. Igavene suslik, aga täiesti tipp-tipp oskustega. Eestis ei oska 14-15-aastaseid mängijaid veel jälgida, aga Lätis tuleb seda teha,” rääkis Keel.

Omaealiste seas nurgaründajana tegutsev Auzinš on Eesti – Läti ühisliigas saanud tänaseks liberona kirja juba kaheksa kohtumist, neist viimases, 0:3 kaotusmängus Pärnule, oli ta platsil algusest lõpuni. Noor mängumees sai servi vastuvõtul tööd 17 korral, hästi oli tal palling käes igal kolmandal sooritusel. Eksimusi tuli samas sisse vaid kaks.

“Auzinšit ma enne seda hooaega ei teadnud. Elusast peast nägin teda esmakordselt nüüd, kui ta meie vastu mängis. Millegagi ta vahele ei jäänud. Numbriliselt oli ta vastuvõtt sarnane teiste Limbaži mängijatega. Ta tegi oma asjad ilusti ära,” lisas Keel.

Lätlaste spordikoolil tugineva Limbaži meeskonna peatreeneril Lauris Iecelnieksil jagub Auzinši kohta vaid kiidusõnu.

“Tal on kõik eeldused heaks võrkpalluriks saada,” ütles mängijakarjääri jooksul Eestiski leiba teeninud Iecelnieks. “Kuna Gustavsi isa on kahemeetrine mees, ei tohiks midagi ka tulevikus pikkuse taha jääda.”

Auzinš pole Limbažis sugugi ainus väga noor mängija, kes meistriliigas väljakule pääsenud. Üksikutes kohtumistes on löönud kaasa ka 15-aastane Kaspars Kronbergs ja 14-aastane Kristians Fokerots, ent nemad on saanud tööd oluliselt vähem.

Limbaži meeskond, vasakul liberona Gustavs Auzinš. | Foto: Limbaži koduleht
scroll to top