fbpx
Close

Põhimeestele puhkust andnud Saaremaal Limbažiga probleeme ei tekkinud

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Saaremaa VK

Eile peeti Credit24 Meistriliigas üks kohtumine, kui vastamisi läksid tabeli esimene ja viimane ehk Saaremaa ja Limbaži. Üllatust ei sündinud ja Eesti klubi võttis kindla 3:0 (25:15, 25:18, 25:23) võidu.

Kolmapäeval eurosarjas Hispaania klubile Almeriale kõva lahingu andnud, kuid 2:3 kaotanud Saaremaa noortele lätlastele mingit võimalust ei andnud. Kõige tasavägisemaks kujunes kolmas geim, mille saarlased võitsid minimaalse vahega. Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis andis põhimeestele eile puhkust ja mängisid need, kes tavapärasest vähem põllule pääsevad. Mäletatavasti pidasid oktoobri keskel meeskonnad tulise heitluse, millest Saaremaa väljus napi 3:2 paremusega.

Eesti klubi parimaks kerkis 16 punktiga (+4) hiidlane Markus Uuskari, “kodustatud” saarlane Rauno Tamme lisas 11 punkti (+7). Saaremaa vastuvõtt oli 64%, rünnak 51%, lisaks saadi 6 blokki ja löödi 3 ässa.

Lõunanaabritele tõid võrdselt 9 punkti nii Kristaps Smits kui ka Patriks Pinka (efektiivsus vastavalt +2 ja +7). Eestlastele hästi tuntud Lauris Iecelnieksi juhendatava Limbaži vastuvõtt oli 64%, rünnak 42%, lisa tuli 4 bloki näol. Ässasid lätlased lüüa ei suutnud.

Liigatabelis jätkab Saaremaa liidrina, olles kogunud 20 mänguga 50 punkti. Teisel kohal oleval Tartu Bigbankil on punkte 46, kuid üks mäng vähem peetud. Limbaži on teeninud sel hooajal vaid kaks võitu ning paikneb 6 punktiga kindlalt viimasel ehk üheksandal kohal.

Täna peetakse Eesti-Läti ühisliigas kolm kohtumist, kui Saaremaa jätkab Läti-tuuri ja läheb vastamisi tabeli kolmanda Jekabpilsi Lušiga, Pärnu võtab kodus vastu Jelgava (mängu algus kell 17) ja Tallinna Selver võõrustab kell 19 Riia Tehnikaülikooli. Eestis toimuvaid kohtumisi näeb Postimehe vahendusel.

 

 

scroll to top