fbpx
Close

Mida arvasid ajaloolisest hetkest leedulased?

Dmitri Šlomin mängis tunamullu Tartu Bigbankis, kuid esindab tänavu Klaipedat. | Foto: SK Duo

Klaipeda Amberi võrkpallimeeskonnal jäi seljataha ajalooline nädalavahetus, mil debüteeriti Credit24 Meistriliigas ehk Balti liigas. Suurüllatusestki ei jäänud palju puudu, sest Klaipeda näitas kodus Saaremaa Võrkpalliklubi vastu südikat mängu, võitis esimese geimi ja oli järgnevateski mängus sees, kuid pidi lõpuks leppima ikkagi 1:3 (29, -23, -22, -23) kaotusega.

Mida ütlesid leedukad ise pärast Klaipedast veerandtunnise autosõidu kaugusel asuvas Gargždai linnas peetud avamängu? Leedu võrkpalliliit tegi kahe asjaosalise sõnade läbi mängust saarlastega kokkuvõtte.

Klaipeda ukrainlasest sidemängija Dmitri Šlomin: “Ma arvan, et meie debüüti võib nimetada õnnestunuks. Mängisime väga tugeva vastasega, kes võitleb minu hinnangul tänavu kindlasti kulla eest. Meil õnnestus nende vastu hästi võidelda, kuigi meil jäi võib-olla kogemusest lõpuks puudu. Suutsime igas geimis püsida Saaremaaga samas tempos, kuid tegime otsustavatel hetkedel rohkem vigu. Ma usun, et mängisime siiski väga head võrkpalli.”

Klaipeda peatreener Saulius Matikonis: “Rõõm oli näha inimesi üle pika aja ametlikul mängul. Meeskonna sisekliima oli avamängus väga hea. Peamine küsimus oli mängu eel see, kas me suudame ühe liiga tugevama võistkonna vastu võrdselt mängida. Nägime, et me suudame mitte ainult võrdselt mängida, vaid ka võita neid. Meie mängus esines veel mitmeid pisivigu, kuid see on normaalne hooaja alguses. Meil on palju noori mängijaid, lisaks jäid mitu meest avamängust eemale. Vajame rohkem mänge, et olukorraga kohaneda.”

Klaipeda jätkab hooaega laupäeval võõrsil Tartu Bigbanki vastu.

scroll to top