fbpx
Close

Miks mängitas Keel hooaja avamängus kapteni asemel koolipoissi?

Pärnu võrkpalliklubi sidemängija Martti Keel. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Pärnu Võrkpalliklubi avas Credit24 Meistriliiga uue hooaja eile kodus 3:1 (25:21, 25:21, 18:25, 25:22) võiduga Limbaži üle.

Terasemad võrkpallisõbrad küllap märkasid, et Pärnu sidemängijana tegutses klubi kapteni Martti Keele asemel 18-aastane abiturient Richard Voogel. Keel käis vaid üksikutel hetkedel servimas.

“Martti on tõbine,” avaldas peatreener Avo Keel valiku põhjuse. “Richard tegi täiesti tipp-topp mängu. Kolmandas geimis ja natuke ka neljandas vajus ta ära, aga see oli rohkem tingitud mängukogemuste puudumisest. Teatud seisudel hakkas ta otsima üllatuslahendusi, aga see ei too alati kasu.”

Sidemängijad on Pärnu meeskonnas naljatledes kõrge seisusega mehed, sest kui Martti Keele isa tegutseb peatreeneriametis, siis Richard Voogeli isa Villu on klubi president.

“Richardit võib juba meete seas vette visata küll, see on selge,” jätkas Keel. “Tal oleks vaid hädasti vaja seda, et ta saaks vahel lisaks õhtustele treeningutele ka hommikuti harjutamas käia. Kooli kõrvalt pole seda lihtne organiseerida.”

Eilse mängu ülekaalukalt parim mees oli nurgaründaja Taavet Leppik, kes kogus suisa 27 punkti (+23). “Taavet meid tegelikult tassiski võiduni. Selles pole mingit kahtlust. Ta tegi hea mängu,” kiitis Keel 26-aastast pärnakat.

Kahest välismaa diagonaalründajast kasutas Keel eile britt Robert Poole’i, kes eksis rünnakul palju ja kogus 14 punkti (-1). Lätlane Kristaps Platacs väljakul ei käinud.

“Kristaps on saanud Robertist selgelt vähem mänguaega. Meie diagonaalründajate nõrkus on ebastabiilsus. Nad võivad teha väga hea mängu, aga seejärel täiesti ära vajuda. Üritame sellest probleemist jagu saada ja teatud elemente nende mängus parandada,” selgitas Keel.

Sidemängija Voogel polnud sugugi ainus noormängija, kes eile põhiraskust kandis. Tema kõrval tegid korraliku mängu ka 18-aastased Tony Tammiksaar ja Mattias Rahuoja. Meeskonna värske täiendus, brasiillane Eder Levi Kock taastub vigastusest ja käis väljakul vaid servimas.

“Tony ja Mattiase kohta võib öelda samad märksõnad nagu Richardi puhul – kool ja võrkpall. Kompromisside tegemine pole lihtne, ent hommikused treeningud on need kohad, kus mängijad saavad oma meisterlikkust lihvida,” teab peatreener.

Lõpetuseks, mida ütleks Keel tänavuse Limbaži meeskonna kohta? “Limbaži on selline mitte kõige pikemat kasvu meeskond. Samas on neist mitmetel lätlastele omaselt suvine rannavolletaust, mis teeb nad mänguliselt heaks ning annab terava jala ja käe. Eile oli neil reaalne hammustamise koht, kuna me oleme veel poolikult komplekteeritud.”

Pärnu jätkab hooaega pühapäeval kodus Jekabpilši vastu.

Richard Voogel. | Foto: Karl Rinaldo
scroll to top