fbpx
Close

Milline mäng! Tartu Bigbank ja Pärnu tegid telepubliku ees võrkpallile head reklaami

Tartu Bigbanki mängujärgselt võidupildilt võib leida ka “kogemata” pildile jäänud Pärnu temporündaja Harri Palmari. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24

Credit24 Meistriliiga nädala viimases mängus oli võidukas Tartu Bigbank, kes alistas võõrsil haaravas telematšis 3:2 (-19, 11, 21, -21, 14) Pärnu Võrkpalliklubi.

Pärnu Võrkpalliklubi tänane algkoosseis: sidemängija Martti Keel, nurgaründajad Taavet Leppik ja Atvars Ozolinš, temporündajad Toms Švans ja Harri Palmar, diagonaalründaja Kristaps Platacs ning libero Silver Maar. Tartu Bigbanki algrivistus: sidemängija Ronald Järv, nurgaründajad Stefan Kaibald ja Albert Hurt, temporündajad Alex Saaremaa ja Kevin Soo, diagonaalründaja Siim Põlluäär ning libero Rait Rikberg.

Olgugi et Pärnu võitis avageimi, paistis kahe järgneva põhjal, et Tartu on täna võõrustajatest kokkuvõttes ikkagi selgelt üle. Nõnda aga ei läinud. Pärnakad tulid kapten Martti Keele emotsionaalse sütitamise toel mängu tagasi, võitsid neljanda geimi ja olid viiendaski otsustavatel hetkedel peal, ent ei suutnud mängu võidusadamasse tüürida. Hoopis Tartu oli see, kes tähtsatel momentidel eksimusi vältis ja võidu noppis. Matši lõpetas sidemängija Ronald Järv, kes ise kavalalt palli üle võrgu punktiks suunas.

Tartu resultatiivseimaks kerkis täna Albert Hurt, kes kogus 20 punkti (+6). Stefan Kaibald lisas 16 (+12) ning pärast vigastuspausi teise mängu Tartu ridades teinud ja viis blokipunkti kogunud Alex Saaremaa 15 punkti (+11). Märt Tammearu sekkus Siim Põlluääre asemel vahetusest paaril hetkel diagonaalründajana, muuhulgas otsustava geimi võtmemomentidel, kuid punktiarvet ei avanud. Meeskonna kapten, sidemängija Kert Toobal, kes taastub seljaprobleemist, käis samuti episoodiliselt platsil.

Avo Keele hoolealustest kerkis tulemuslikemaks Taavet Leppik, kes kogus 16 punkti (+10). Kristaps Platacs lisas 15 punkti (+5). Hea mängu tegi aga temporündaja Harri Palmar, kes tõi 14 punkti (+14). Teine keskblokeerija Toms Švans lisas 11 punkti (+6). Martti Keel täitis kaptenirolli küll edukalt, ent tema tõsted ei klapinud ründajatega sedasi, nagu võinuks. Eriti kehv päev oli meeskonna senisele vaieldamatul liidril Atvars Ozolinšil, kes eksis kahe ja poole geimiga rünnakul, servi vastuvõtul ja servil kokku suisa 12 korral ja asendati Tony Tammiksaarega, kes kogus lõpuks 5 punkti (+1).

Tartu jätkab liigas 20 punktiga teisel kohal ja jääb saarlastest nüüd maha vaid kuue punktiga, Pärnu on 14 punktiga viies.

 

scroll to top