fbpx
Close

Meelis Kivisild teeb spordis vaheaasta, kuigi Tartu pole veel alla andnud

Meelis Kivisild. | Foto: SK Duo

Tartu Bigbanki pikaaegset põhimeest Meelis Kivisilda tänavu ilmselt profitasemel võrkpalli mängimas ei näe.

29-aastane temporündaja on teinud sporti juba mitu aastat muude tegevuste kõrvalt justkui hobikorras. Lõppenud hooajal tekkis kohustusi aga juba nii palju, et millestki pidi Viljandis sündinud ja seal ka täna elav mees loobuma.

“Möödunud hooajal oli väga keeruline kõigi kohustuste jaoks aega leida,” tunnistab Kivisild, kes töötab Viljandis kinnisvarahooldusega tegelevas pere-ettevõttes. Lisaks rajas ta mõned aastad tagasi Eesti koondislase Martti Juhkamiga firma Impulsion Estonia, mis rendib LED-ekraane. “Ka perelisa saamine ei toonud aega juurde,” muigab tänavu ilmavalgust näinud Kamilla isa.

Tartu klubi eestvedaja Alari Jõesaarega on Kivisild olnud ühenduses kogu suve. “Oleme tükk aega arutanud, kuidas saaksin meeskonda ka uuel hooajal aidata. Üks variant olnuks näiteks Viljandis treeningpaiga leidmine ning vaid korra nädalas Tartusse trenni sõitmine. Üritasime päevaplaani välja mõelda, kuid see on lihtsalt võimatu,” möönab keskblokeerija.

2011. aasta EM-finaalturniiril Eesti koondise ridades 12. koha saanud Kivisild lisab siiski, et tartlased pole üritamise osas veel alla andnud.

“Kuna Tartu ei tahtnud päris käega lüüa, jätsid nad mu ooterežiimile. Tõenäosus, et mind uuel hooajal väljakul näeb, on väga väike, ent kui keegi saab tõsiselt vigastada ja meeskond leiab, et alavormis Kivisild on vajalik ja mul pole parasjagu tööl kõige kiirem periood, siis tuleb seda plaani kaaluda,” selgitab Kivisild.

Seda, kas otsus tõsisel tasemel võrkpallist taanduda tähendab automaatselt ka karjääri lõppu, ei oska Kivisild veel öelda.

“Ma ei välista täna midagi. On ka enne neid näiteid olnud, kus öeldakse, et karjäärile pannakse punkt, aga järgmisel hooajal ollakse tagasi. Mina saan täna nii palju öelda, et uue hooaja jätan väga suure tõenäosusega vahele, sest keskendun Viljandis töö- ja pereelule. See, kas võiksin pärast vaheaastat tagasi tulla, sõltub tavaelus toimuvast,” räägib Kivisild.

Enne 2015. aastal Tartusse siidumist mängis Kivisild aastaid Tallinna Selveris. Kodumaal on ta võitnud kõik tiitlid ja olnud mitmeid kordi sümboolses koosseisus, ent suurematele plaanidele tõmbas kriipsu peale karjääri algusaastatel saadud põlvevigastus.

scroll to top