fbpx
Close

Milliste võrkpalliriikidega hakkab Eesti sügisel Tallinnas toimuval EM-il maid jagama?

EM-finaalturniiri reklaamplakatilt võib leida ka Robert Tähe ja Renee Teppani. | Foto: CEV

Täna kell 18.00 algab meeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri alagruppide loosimine. Otseülekannet Helsingis toimuvast loosimisest näeb volley.ee Facebooki lehel

Üks EMi alagrupiturniire toimub teatavasti 1.-9. septembrini Tallinnas Saku Suurhallis, nii saab oma vastased teada ka Eesti koondis.

Ülejäänud kolm alagrupiturniiri toimuvad Poolas (Krakow), Tšehhis (Ostrava) ning Soomes (Tampere). Kaheksandikfinaalid ja veerandfinaalid toimuvad Poolas (Gdanskis) ja Tšehhis (Ostrava). Kaks ja pool nädalat kestev finaalturniir kulmineerub 18. ja 19. septembril, mil Poola linnas Katowices peetakse poolfinaalid ja medalimängud.

Ühe vastase saab iga alagrupiturniiri korralda ise valida, ülejäänud vastased loositakse. Eesti on paigutatud ühe korraldajana D-alagruppi. Nagu võrkpalliliit on juba avalikustanud, valib meie koondis täna omale üheks alagrupikaaslaseks Avo Keele juhendatava Läti. Ka EM-i avamäng peetakse 1. septembril just Läti vastu. Loosigrupid saavad paika aga loosi jooksul, kui iga korraldav riik on valinud endale ühe alagrupikaaslase ära.

Tänasel loosimisel peaks osalema videosilla kaudu ka mõni Eesti koondislane.

Loosimise otseülekande aken:

EM-ile pääsenud riigid.
scroll to top