fbpx
Close

Mis on Taraflexi põrandakate, palju see maksab ja miks seda Eesti liiga finaalseerias maha ei panda?

Taraflex pannakse Eesti klubivõrkpallis maha karikafinaaliks ja Credit24 Meistriliiga finaalturniiriks. | Foto: volley.ee

Euroopa tugevamates liigades pallivad Eesti võrkpallurid on harjunud igapäevaselt treenima ja mängima Taraflex väljakukattel. Eesti klubivõrkpallis kasutatakse Taraflexi katet vaid karikafinaali ja Credit24 Meistriliiga finaalturniiri ajal, Eesti meistrivõistluste finaalseeria mängudeks seda aga ei paigaldata.

Taraflexi kate on hea nii mängijatele kui ka pealtvaatajatele, kuna selle kasutamisel on maas üksnes võrkpallijooned. Seega, mängijate jaoks muudab Taraflexi kate väljakutunnetuse oluliselt paremaks ning pealtvaatajatel on tänu lihtsale ja kenale kattele mängu mugavam jälgida.

Võrkpall24.ee’lt on mitmed lugejad uurinud, miks kolmapäeval alanud Eesti meistrivõistluste finaalseerias Taraflexi katet ei kasutata. Uurisime teemat võrkpalliliidult.

“See on liiga kallis ega tasu end ära,” toob võistluste direktor Robin Ristmäe välja peamise põhjuse. “Üheks mänguks Taraflexi maha panemine läheb maksma üle 1000 euro. Lisaks tähendab see, et alates hetkest, mil põrand on maas, ei saa saali kasutada keegi teine peale mänguks valmistuvate võrkpallurite. Kulu on seega suur nii alaliidule kui klubidele.”

Mis Taraflexi mahapaneku nii kalliks teeb? Esiteks transport, teiseks põhjalik töö, mida katte paigaldamine nõuab, ning kolmandaks teip, mida kulub ühe mahapanemise juures hinnanguliselt 300 euro väärtuses.

Võrkpalliliidul on sellest aastast kolm Taraflexi katet. Neist uusim on veel pakendites ja pannakse esmakordselt maha mai alguses Rakveres, kui meeste koondis asub tähtsaks suveks põhja laduma. Taraflexi katte soetamine pole sugugi väike väljaminek, sest ühe katte hind jääb suurusjärku 30 000 eurot.

Ristmäe kinnitab, et Eesti meeste ja naiste koondise kõikidel kodumängudel on Taraflex maas. Teistmoodi poleks tema sõnul mõeldavgi talitada, sest nagu alguses juba öeldud sai, on koondislased välisliigades sellega harjunud. Pealegi laagerdavad koondised pikalt ühes kohas, kus saal – olgu siis Rakveres või Tartus – on päevade ja nädalate kaupa vaid nende käsutuses. See aga tähendab, et koondiseperioodi kolmeks nädalaks Rakverre või Tartusse Taraflexi maha panemine on kokkuvõttes isegi odavam kui näiteks üheks finaalmänguks Pärnus või Tartus katte paigaldamine.

scroll to top