fbpx
Close

INTERVJUU | Mis siis ikkagi Tartu Bigbankiga juhtunud on?

Rait Rikberg koos nurgameeste Märt Tammearu ja Samuel Walkeriga. | Foto: SK Duo

Tartu Bigbank püsib Credit24 Meistriliiga tipus ja on liikumas kindlalt põhiturniiri võidu suunas, kuid karikavõistlustel jäi meeskonna laeks poolfinaal. 

Tartlased kaotasid Pärnule esmalt kodus 0:3 ja jäid seejärel ka võõrsil kiirelt 0:2 kaotusseisu, mis tähendas edasipääsuvõimaluste minetamist.

Võrkpall24.ee võttis ühendust Tartu ja ühtlasi kogu liiga kogenuima mängija Rait Rikbergiga, et uurida, mis siis ikkagi meeskonnaga pooleteise nädala jooksul juhtus.

Rait, oled Tartus mänginud tänaseks pea 20 aastat. Kas sulle meenub mõni sarnane mõõn?

Eks ärakukkumisi on ikka olnud, aga võib-olla mitte nii äkilisi.

Mis selle taga võiks olla?

Me peame alustama sellest, kuidas mängis Pärnu. Nad on hetkel ikka väga-väga heas hoos ega lasknud meil oma mängu üldse mängida. Kui räägime viiest geimist, mis edasipääseja saatuse otsustasid, oli meil võimalus vaid avamängu esimeses geimis. Andsime selle oma lihtvigadega ära ja edasi tuli juba täielik lagunemine. Pärnu ei lasknud meid enam kordagi lähedale. Jah, mõistagi mängisime me ise väga halvasti, ent sellist Pärnut poleks võitnud ka keskpärane Tartu. 

Kogemusi peaks selliste krahhide vältimiseks olema Tartul ju küllaga nii platsil kui selle kõrval. Kust teie probleemid algavad?

Eks ikka servist ja servi vastuvõtust. Pärnu tuli ilmselgelt kõva riskiga peale ja õnnestus. Meie pole aga tänavu üheski omavahelises mängus Pärnu vastu oma servi tööle saanud. Me ei suuda isegi kaht servi järjest üle võrgu lüüa, rääkimata serviseeriate tekitamisest.

Serv ja servi vastuvõtt on paljuski sõltuvuses enesekindlusega. Järelikult on asi peas kinni?

No eks ikka. Oskused pole ju kuhugi paari nädalaga kadunud.

Ent mis veel? Kas meeskonna sees on ka väsimust tunda?

Jah. Üks näide selle kohta: Sam (Walker) möllas terve suve ja sügise Austraalia koondisega ning oli selge, et mingil hetkel peab tal auk tekkima. Aga et see just nüüd tekkis, see oli kehva. Ma ise lootsin, et ta veab uue aastani välja. 

Stefan (Kaibald) on jätkuvalt katki. Eile võttis ta põlvede tõttu suure koguse valuvaigisteid ja ütles, et on valmis mängima. Aga väljakule toodi ta alles siis, kui geimid olid juba tehtud. Keegi ei tea, kas ja millal ta üldse taastub. Põlved vajavad puhkust, operatsioonist pole seal kasu. Eks ta ole ka ise väga õnnetu oma olukorra tõttu.

Aga kuidas 36-aastase Rait Rikbergi mootor vastu peab?

Ausalt öeldes olen ma ise samuti päris sügavas augus. Ma ei taha öeldagi, mis mul kõik viga on. Söön samuti valuvaigisteid, lisaks olin hiljuti haige. Oleksin pidanud mingil hetkel ilmselt gaasi maha võtma ja puhkama, kuid kohe pärast koondist tulid töö (Rikberg töötab Tähtvere tennisekeskuses – toim.) ja trennid peale.

Saan ma õigesti aru, et sisekliimas küsimus pole? Peatreener Andrei Ojamets saab mängijatega hästi läbi ja sealt kohutavate esituste süüd otsida ei tasu.

Jah, aga midagi on igatahes juhtunud, et meie hea hoog nii järsku täielikult kadus. Tegelikult sai esimesi märke sellest näha juba karikamängus esiliigaklubi Tallinna Ülikooli vastu, kus lõpuks jõuga võidu ära võtsime.

Üks asi on ka see, et meil on kõige olulisematel kohtadel uued mängijad tänavu – sidemängija Dmitri Šlomin ja diagonaalründaja Hindrek Pulk. Meeskonnas pole veel ideaalset üksteisemõistmist. Ma ei oska öelda, kas asi on selles, et trennis pole õigeid asju tehtud või lihtsalt ei sobigi Dima ja Hindrek oma mängustiilidelt kokku. Aga eilne kaotus polnud ühe või kahe mängija süü – kogu meeskond on augus.

Kas Ojamets üritas pärast avamängu kaotust ka midagi erilist ette võtta, et kordusmänguks mehed üles äratada?

Eks me kõik lootsime, et tegu on ühe mänguga, mis ei õnnestunud. Aga et teine selline mäng otsa tuli, see oli ootamatu ka meie endi jaoks. Ma ütlen veelkord: Pärnu mängis kuradi hästi! Eriti heas hoos oli nende diagonaalründaja (Chizoba Neves) Atu. Me ei suutnud temaga absoluutselt toime tulla. 

Lõpetuseks, kas Eesti klubide hiljutisi euromänge Euroopa tippude vastu vaadates tekkis ka endal kihk Tartuga taas mõnes rahvusvahelises sarjas kaasa lüüa?

Jaa, kindlasti. Euromäng tõstab nii mängijate, fännide kui kogu linna pulssi. Nii palju, kui ma kuulnud olen, plaanibki Tartu järgmisel hooajal eurosarjas osaleda, kui koht välja teenitakse. Euromängud näitasid tänavu seda, et Eesti võrkpalli tase on tegelikult päris hea ka klubitasandil. Paljud asjatundjad arvasid, et nii Saaremaa kui Pärnu kaotavad kindlalt 0:3, aga tegelikult olid mõlemal suurklubide vastu oma võimalused. Eks ilmselt tasavägised mängud Monzaga andsid ka Pärnule omajagu enesekindlust juurde.

Pärnu ja Saaremaa karikafinaal peetakse 22. detsembril Kuressaares.

scroll to top