Nädal naiste võrkpallis: selgusid karikavõistluste poolfinalistid, tiitlikaitsja jäi pidama veerandfinaali

TÜ/Bigbank alistas tiitlikaitsja ja edenes poolfinaali. | Foto: Tartu Ülikool/Bigbank Facebook

Möödunud nädala jooksul selgusid naiste Eesti karikavõistlustel kõik neli poofinalisti, lisaks peeti kaks kohtumist Balti liigas. Karikavõistluste järgmisesse ringi edenesid nii Võru, Rae kui Audentes; tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse jäi kindlalt alla TÜ/Bigbankile ja sel hooajal karikavõidule ei pretendeeri.

Avakohtumises kindlalt TBD-Biodiscovery Tartu naiskonda võitnud Barrus/Võru VK liikus suuremate probleemideta läbi ka teisest veerandfinaalmängust, võites noori tartlasi tulemusega 3:1 (25:23, 25:15, 22:25, 25:19). Võru naiskond skooris harjumuspäraselt ühtlaselt. Efektiivse panuse andis 17 punkti (+14) toonud Hanna-Liisa Ilves, kuid üle 10 punkti said kirja ka Salme Adeele Hollas (14/+10), Haide Haring (13/+9) ja Kerli Kubi (11/+7). Ka Tartu esinduses oli mitu mängijat, kes küündisid kahekohalise punktisummani: Laura Laas tõi edukamana 16 silma (+9), järgnesid Helerin Hansman 15 (+4) ja Lisette Pihor 13 punktiga (+9).

Rae Spordikool/Viaston, kes sai esimeses veerandfinaalkohtumises napi võidu, oli teinud omad järeldused ja suutis teises mängus oma paremuse kindlalt maksma panna. Viljandi Metall alistati tulemusega 3:0 (25:20, 25:15, 25:14) ja edeneti debüüthooajal karikavõistluste poolfinaali. 12 ässpallingut löönud Rae naiskonna edukaim oli Eesti koondislane Hanna Pajula, kes tõi 18 punkti (+9), Maria Säästla panustas 13 punktiga (+12). Viljandi poolel said 7 punkti kirja nii Triin Undla (+1) kui 16-aastane Hanna Liise Nälk (+2).

Neljapäeval toimunud kohtumistest kolmas oli kõige tasavägisem, kui Audentes SG/Noortekoondisel läks esiliiga naiskonna Gerardo’s Toys/Neemeco alistamiseks vaja viit geimi. Selle veerandfinaali avakohtumine kaldus lõpuks Audentese poole tulemusega 3:2 (25:12, 24:26, 19:25, 25:18, 15:7). Diagonaalründaja Nora Lember skooris võitjate edukamana 21 punkti (+10), Eva Liisa Kuivonen lisas 18 (+13) ja 4 ässa servinud Sonja Siimson 15 silma (+7). Kaotajate poolel panustasid 13 punktiga nii Ingrid Lang (+8) kui teises geimis sekkunud Silja Ostrov (+7). Pühapäeval toimunud korduskohtumises suutis Audentes oma paremuse kindlamalt maksma panna, võites mängu 3:0 (25:20, 25:18, 25:17) ja edenedes karikavõistluste poolfinaali. Mängu statistika on võrkpalliliidu kodulehel veel täiendamisel.

Eesti karikavõistluste poolfinaal viib Tartu Ülikooli naiskonna kokku Barrus/Võru VK-ga, teise poolfinaalpaari moodustavad Rae Spordikool ja Audentes.

Kahel järjestikusel päeval võtsid mõõtu ka hooaja esimesed mängud teinud tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse ja TÜ/Bigbank. Esimese kohtumise ülevaade on nähtav siin. Laupäevane mõõduvõtt lõppes sarnaselt reedesega 3:0 (25:16, 25:16, 25:13) Tartu kasuks ja seega rändab tänavune karikas uue naiskonna auhinnakappi. Tartu edukaim oli Renate Pikk 13 punktiga (+5), 10 silma lisasid Kerttu Lääne (+6) ja kolmandas geimis puhkust saanud Annabel Huik (+6). Liberota mänginud TalTechi eest tõi 8 punkti Dzintra Lember, kes jäi naiskonnast ainsana ka plusspoolele (+1).

Karikavõistlustel poolfinaalkoha taganud Barrus/Võru VK tegi laupäeval kaasa ka Balti liigas, kui Eesti naiskond pidi koduväljakul tunnistama Leedu klubi Jonavos “Aušrine-KKSC” 3:0 (25:18, 25:10, 25:15) paremust. Nurgaründaja Jekaterina Kovalskaja panustas Jonava võitu 19 punkti (+15) ja lõi sealhulgas 5 ässa, 13 silma lisasid Iryna Jakutaviciene (+11) ja Agne Vaiciulyte (+9). Võru resultatiivseim oli Anett Hollas, kes tõi 10 punkti (+5).

Jonava jätkas ka pühapäeval võidukalt – Eesti turnee lõpetati ülinapi 3:2 (20:25, 25:18, 25:20, 18:25, 17:15) võiduga TÜ/Bigbank naiskonna üle. Kovalskaja jätkas ka pühapäeval võimsas hoos, tuues Jonava heaks 29 punkti (+19). Tartu eest tõid enim punkte Annabel Huik (14/+5) ja mängupausilt naasnud Ingrid Kiisk (13/+7).

Balti liiga liidrina jätkab TK Kaunas-VDU, kes on 7 mänguga kogunud 18 punkti. Eesti naiskondadest on kõrgeimal ehk kolmandal kohal Tallinna Ülikool/Kikas, kellel on 6 peetud mängu järel kirjas 11 silma. TÜ/Bigbank on ühe vähem peetud mängu ja 10 punkti juures nende järel neljas. Barrus/Võru VK jätkab võidulisa teenimata seitsmendal positsioonil.

Tulev nädal toob ajakava kohaselt üle kümne Balti liiga võistlusmängu, mängitud peaks saama ka suur hulk edasilükatud mänge Lätimaa pinnal. Ajakava, tulemused ja muu liigaga seonduv on leitav siin.