fbpx
Close

EELVAADE | Haavatud Pärnu läheb eurosarjas püüdma imet, vastaseks muljetavaldavalt hooaega alustanud Iisraeli esiklubi

Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: Aivar Kütt/Pärnu VK

Pärnu Võrkpalliklubi alustab täna tugevuselt kolmandat eurosarja CEV Challenge Cupi, kus avaringis ehk 1/32-finaalis võõrustatakse kahel järjestikusel päeval Iisraeli parimat meeskonda Tel Avivi Maccabi Yeadimi. Midagi lihtsat ees ootamas Eesti klubi pole, sest kõigi märkide järgi tuleb favoriidiks pidada külalisvõistkonda.

Mullu koduses liigas kuldse duubli võitnud iisraellased on suutnud säilitada sisuliselt kogu eelmise hooaja põhikoosseisu, teiste hulgas USA trio Kyle Ensing (diagonaal), John Hatch (nurgaründaja) ja Josh Ayzenberg (libero). Kui Ayzenberg mängis enne 2020. aasta suvel võistkonnaga liitumist Soome tippklubis Savo Volley’s, siis Ensing ja Hatch saabusid Iisraeli Cedric Enardi juhendatavast Saksamaa esiklubist Berliinist. Kohalikest meestest väärivad aga väljatoomist kindlasti rahvuskoondise sidemängija Ariel Katzenelson ja 205-sentimeetrine temporündaja Vjatšeslav Batchkala.

Viimati nimetatu ehk Batchkala liitus Maccabiga sel suvel, saabudes teisest Iisraeli tippklubist Kfar Sabast. Mäletatavasti oli just Kfar Saba Saaremaa Võrkpalliklubi vastaseks kaks aastat tagasi samas sarjas. Toona teenisid saarlased kodus 3:1 ja võõrsil 3:0 võidu, edenedes seeläbi esmakordselt 16 parema sekka. Saaremaa kahe hooaja tagusest meeskonnast läheb täna Pärnu särgis Maccabile vastu Markus Uuskari.

Tänavust hooaega on Maccabi alustanud muljetavaldavalt. Iisraeli liigas pole seni mängu- ega geimikaotust tunnistatud. Viies 3:0 tulemusega lõppenud kohtumises on seejuures lubatud vaid Kfar Sabal koguda ühes geimis üle 20 punkti, ülejäänud 14 geimis on vastased alistatud seljavõiduga. Mängus Kfar Sabaaga kogus USA koondise teine diagonaalründaja Ensing üleplatsimehena 17 punkti (+10, rünnak 58%), Batchkala ja Hatch lisasid 9 punkti (+5 ja +2).

“Väga ühtlase tööjaotusega meeskond,” iseloomustas Pärnu loots Avo Keel vastaseid võrkpalliliidu kodulehel. “Pean silmas, et ei koormata kedagi liialt ja nende mäng pole diagonaali ega ühe nurgaründaja peale üles ehitatud. Tempomehed on mulle tuttavad Iisraeli koondisest, olen neid näinud nii Läti kui ka varem Eesti koondist juhendades,” lisas peatreener, kes on mõlema rahvusmeeskonna lootsina Iisraeli ka võitnud.

Pärnu hooaja algus on olnud erinevalt iisraellastest aga kehv. Kui Credit24 Balti liiga avamängus alistati Riia Tehnikaülikool/Jurmala, siis seejärel on kaotatud nii Tallinna Selverile, Gargždaile, TalTechile kui ka Tartu Bigbankile. Liiga suuremate punktiküttide nimekirjast leiab pärnakatest lähestikku Markus Uuskari ja Boriss Žukovi, kes on kogunud vastavalt 62 (+12) ja 60 punkti (+23). Niigi hõredalt komplekteeritud meeskonda on räsinud ka mitmed vigastused. Hooaja lõpuni on eemal nurgamees Tony Tammiksaar, peavigastusest taastuva temporündaja Kevin Lebreux osalemine pole samuti sugugi kindel. Juhul, kui Lebreux jääb eemale, ei saa ka Švansi kasutada diagonaalründajana. Ka Silver Maaril on olnud tervisega muret, ent tema peaks täna mängima.

Kõike eelnevat arvesse võttes võib öelda, et juba geimivõit Maccabi vastu liigituks antud hetkel väikese ime alla. Tasemevahe paistab olevat Maccabit ja Pärnut kõrvutades ehk suuremgi kui eelmisel nädalal toimunud Kaasani Zeniidi ja Tartu Bigbanki vastasseisus, sest pärnakate tänavune komplekteeritavus ei ulatu eurosarjas vaja mineva klassini. Aastaid tublisti eurosarjas kaasa löönud meeskonda võivad seetõttu ees oodata aegade suurimad kaotused, ent eestlastena loodame mõistagi kogenud Keele ja tema hoolealuste üllatusvõimele.

“Oleme hooaega kokkuvõttes hästi alustanud, kuigi eks arenguruumi on hooaja sellises faasis kõigil,” ütles nelja-aastase pausi järel eurosarjas osaleva Maccabi peatreener Omer Yoel Iisraeli võrkpalliliidule. “Pärnu näol on tegu füüsiliselt tugeva meeskonnaga. Peame hoidma oma servi vastuvõtu stabiilsena, kuigi see pole kahel järjestikusel päeval mängides kerge ülesanne.”

Tel Avivi Maccabi võimalik algkoosseis: sidemängija Ariel Katzenelson, diagonaalründaja Kyle Ensing, nurgaründajad Thomas Hatch ja Kevin Foyer, temporündajad Vjatšeslav Batchkala ja Gennadi Sokolov ning libero Joshua Ayzenberg.

Pärnu Võrkpalliklubi võimalik algkoosseis: sidemängija Richard Voogel, diagonaalründaja Markus Uuskari, nurgaründajad Boriss Žukov ja Ivory Õuekallas, temporündajad Toms Švans ja Kristo-Joosep Peterson ning libero Silver Maar.

Challenge Cupil lööb tänavu kaasa 38 meeskonda. Erinevalt kahest tugevamast sarjast ühtegi maailma tipptasemel klubi võistlustules ei näe, küll aga osaleb turniiril näiteks kõva ajalooga Türgi meeskond Ankara Halkbank ja Ioannis Kalmazidise juhendatav Kreeka klubi Thessaloniki PAOK. Tänaseks on liiga ametlikule kodulehele lisatud osalejana ka TalTech, kes peaks asendama hingusele läinud Saaremaa Võrkpalliklubi.

Mõlemal päeval kell 19.00 algavad Pärnu ja Tel Avivi mängud on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel ning tänane kohtumine ka Duo 5 kanalil. Tänast mängu kommenteerivad teles Mehis Merilaine ja Tamar Nassar.

scroll to top