fbpx
Close

Ojamets tänase duelli eel: TalTechi kohta ei saa enam öelda noortemeeskond

Tartu Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliiga nädal toob võrkpallisõpradeni seitse kohtumist, millest kolm toimuvad Eestis ja on nähtavad Postimehes. Laupäevast Riia Tehnikaülikooli ja Tallinna Selveri mängu näeb Sportacentrs.comi vahendusel. Nädala esimesed kohtumised peetakse juba kolmapäeval ehk täna, kui Tallinnas lähevad kell 19.00 vastamisi TalTech ja Tartu Bigbank ning Kuressaares samal ajal Saaremaa Võrkpalliklubi ja Limbaži. Ülejäänud mängud peetakse laupäeval ja pühapäeval, vahendab volley.ee.

Liidrina läheb nädalale vastu Tartu meeskond (11 mänguga 26 punkti), lähimad jälitajad on Saaremaa (10 mänguga 25 punkti) ja Jekabpilsi Luši (11 mänguga 25 punkti). Neljas on Selver, kes on kümne mänguga kogunud 17 punkti, ja viies Pärnu Võrkpalliklubi 15 punktiga (11 mängu). TalTech asub kuuendal kohal, mänge on neil peetud kümme ja punkte kogutud 12. Vaata detailset tabeliseisu.

Nädala esimeses mängus kohtub niisiis Saaremaa täna kell 19.00 kodusaalis Limbažiga. Tabeli teine meeskond on tabeli viimast sel hooajal korra võitnud, kui oktoobris sai Saaremaa kirja 3:2 võidu. Pühapäeval kell 17.00 kohtutakse lähikonkurendi Jekabpilsi Lušiga, kellele esimeses ringis kaotati 2:3.

Saaremaa peatreener Urmas Tali tõdes, et tabeliseisu hakkab ta tõsisemalt vaatama kolmanda ringi ajal. “Hetkel on alles teise ringi mängud käsil ja pole veel hõisata midagi. Kolmas ring on juba määravam, siis saab seisu üle rohkem rõõmustada,” ütles Tali. “Eesootavad mängud Limbaži ja Jekabpilsiga on viimaseks proovikiviks enne uuel nädalal algavaid eurosarja kohtumisi. Seega proovin kõiki mängitada, kuid ikkagi võidud ära võtta,” lisas Tali. Saaremaa peab oma CEV Challenge Cupi 1/16-finaali avamängu Kuressaares 11. detsembril kell 19.00, vastaseks Iisraeli klubi Kfar Saba.

Liiga liider Tartu Bigbank peab sel nädalal ühe mängu, kui täna kell 19.00 kohtutakse võõrsil TalTechiga, kellest esimeses ringis oldi paremad tulemusega 3:2. Sama paar selgitab ka Aadu Luukase nime kandvate Eesti karikavõistluste poolfinaalis teise finalisti. Bigbanki juhendaja Andrei Ojamets ütles, et tabeliseisu ei tohi üle tähtsustada. “See on kõigest hetkeseis, mis võib iga päev muutuda. Minu jaoks on tähtis lõpptulemus. Liidrikoht on selline, et korra naeratad ja siis tuleb edasi minna,” sõnas Ojamets.

Mängu TalTechiga peab Ojamets suuresti karika poolfinaalide eelvaatuseks, sest samad meeskonnad lähevad juba lähiajal vastamisi ka seal. “See mäng on pigem selline luuremäng mõlemale – kes millise koosseisuga platsile tuleb. Karika poolfinaal on kindlasti väga suure tähtsusega mõlemale meeskonnale,” ütleb ta. “TalTechi meeskond on raske vastane, enam ei saa nende kohta öelda noortemeeskond, sest Andris Õunpuu ja Joonas Popmani lisandumine on kõvasti kogemusi juurde andnud. Eks nende madala laega mängusaali tõttu tuleb oma mängus teatud korrektuure teha, aga kui tahad võita, siis pole vahet, millised need tingimused on,” lisas peatreener.

Credit24 Meistriliiga mängud 4.-8. detsembril:

4.12 kell 19.00 (Kuressaare spordihoone) Saaremaa VK – OC Limbaži/MSG, live-skoor

4.12 kell 19.00 (TalTechi spordihoone) TalTech – Tartu Bigbank, live-skoor

7.12 kell 17.00 (Kuressaare spordihoone) Saaremaa VK – SK Jēkabpils Lūši, live-skoor

7.12 kell 19.00 (Jelgava spordihoone) VK Jelgava Biolars – Pärnu VK, live-skoor

7.12 kell 19.00 (Riia 49. kool) Riia Tehnikaülikool – Tallinna Selver, live-skoor

8.12 kell 15.00 (Riia 49. kool) Riia Tehnikaülikool – Pärnu VK, live-skoor

8.12 kell 16.00 (Jelgava spordihoone) VK Jelgava Biolars – Tallinna Selver, live-skoor

scroll to top