fbpx
Close

Olümpiapäeval saab käia Tartus võrkpallurite jälgedes

Dmitri Korotkov eelmise aasta Tartu rannavolle etapil ründamas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti võrkpall saab sel aastal 100-aastaseks. Laupäeval võib Tartus olümpiapäeva jooksul näha nii Eesti rahvuskoondisi kui paremaid rannavollemängijaid. Ühtlasi saab ka ise võrkpalli mängida.

Kell 10.30 Tamme staadionil algaval olümpiapäeval saavad igas vanuses huvilised end proovile panna erinevatel spordialadel, kohtuda olümpiasportlastega ning ostelda sporditurul. Üritus on tasuta. Võrkpallialal on väljas näitus “Eesti on võrkpallimaa 100” ning koos treenerite ja mängijatega saab erinevaid harjutusi proovida ja lihtsalt mängida.

Olümpiapäev toimub Tartus TV10 Olümpiastarti 48. hooaja finaali raames. Võrkpallurid pole noorte kergejõustiku kasvulavaga sugugi võõrad. Tänastest ja varasematest võrkpallikoondise mängijatest on TV 10 Olümpiastarti sarjas võistelnud näiteks Robert Täht, Kristo Kollo, Liis Kullerkann, Anu Ennok, Jade Šadeiko, Mari-Liis Graumann, Keith Pupart, Kristjan Sikaste, Anna- Liisa Sutt, Jarmo Neuhaus ja Oliver Taats. Nii mõnigi neist on teeninud mõne etapivõidu ja jõudnud mitmevõistluse finaalis kaheksa parema hulka.

Koondise temporündaja Ardo Kreegi vanaisa Ants Teder töötas seejuures välja punktitabeli, mille alusel selguvad tänavugi Tamme staadionil mitmevõistluse võitjad ja parimad koolid.

Võrkpalli saab laupäeval nautida ka Tamme staadionilt väljaspool. Raekoja platsil algab Eesti rannavolle Grand Prix’ etapp, kell 17 mängib Eesti rahvusnaiskond TÜ spordihoones Portugaliga ja kell 20 on Eesti rahvusmeeskond võistlustules Hispaania koondise vastu.

scroll to top