fbpx
Close

Pariisi Volley vaevleb mõõnas, Saare tööandja jätkuvalt esikohakonkurentsis

Ardo Kreek. | Foto: Gertrud Alatare

Prantsusmaa kõrgliigas oli eile eestlastest võistlustuses ainsana Ardo Kreek, kelle kodumeeskond pidi vastu võtma 1:3 (19:25, 25:18, 18:25, 18:25) kaotuse Nantes’ilt.

Pariisi Volley ei suutnud võõrsli Nantes’i vastu ühest geimivõidust enamat ja pidi vastu võtma juba neljanda järjestikuse kaotuse. Tallinnast pärit Kreek tõi 6 punkti (+4). Keskblokeerija sai 7 tõstet, millest suutis punktiks lüüa 5 (71%), lisaks sai ta kirja ühe ässa. Pariislaste parim oli Robin Overbeeke 16 punktiga (+6). Võitjatele tõi Peter Michalovic üleplatsimehena 22 punkti (+15).

Eestlase leivaisa asub enne seda, kui pool 17. voorust on pidamata, turniiritabelis 7 võidu ja 10 kaotusega 10. kohal (21 punkti). Kreegi tööandjal on käimas tihe võitlus esikaheksasse ehk play-off‘i pääsemise nimel. Praegu hoiab viimasena seda positsiooni Renee Teppani meeskond Poitiers, kellest Pariisil on üks punkt vähem, kuid ka üks mäng rohkem peetud. Selle aastanumbri sees pole Pariisi klubi võidurõõmu veel tundnud, kui viimati alistati eelmise aasta 20. detsembril liiga viimane Nice ja sedagi kõigest 3:2.

Täna on võistlustules kõik ülejäänud Prantsumaa kõrgliigas mängivad eestlased, kui Poitiers (Renee Teppan) võõrustab teisel kohal olevat Rennes’i ning Chaumont (Hindrek Pulk) sõidab külla Toursile (Timo Tammemaa).

Meeste esiliigas sai hooaja kaheksanda võidu Kevin Saare tööandja Saint-Quentin, kes alistas 3:1 (25:20, 22:25, 25:21, 25:22) France Aveniri. Saarlane tegi kaasa kogu kohtumise ja tõi 9 punkti (+4). Nurgaründaja sai 26 tõstet, millest suutis realiseerida kõigest 7 (27%), lisaks sai ta kirja 2 blokki. Võitjate tulemuslikem oli Strahinja Brzakovic 21 punktiga (+14). Kodumeeskonnale tõid Ibrahim Lawani ja Timo Beriot 15 punkti (+4 ja +7).

Liigatabelis jätkab Saare koduklubi jätkuvalt teisel kohal, olles kogunud 11 mänguga 23 punkti. Järgmise kohtumise peab Saint-Quentin 1. veebruaril, kui võõrustatakse Saint Jean D’illac’i.

Teksti autor: Pille Saks

scroll to top