fbpx
Close

Pariisis särav Kreek: olen Eesti klubide pakkumistele avatud

Ardo Kreek. | Foto: Siim Semiskar

Eile tegi Prantsusmaa kõrgliigas suurepärase esituse Eesti rahvuskoondise temporündaja Ardo Kreek (33). Pärast vaheaastat Prantsusmaa tugevuselt teises liigas selleks hooajaks kõrgemasse seltskonda tagasi tõusnud Pariisi Volley alistas Martti Juhkami endise koduklubi Tourcoing 3:0 (28:26, 26:24, 25:20).

Eestlane panustas võitu 14 punkti (+11), mis on temporündaja kohta kolmegeimilises mängus harvanähtav number. Juba kaheksandat hooaega Pariisi klubi esindav Kreek realiseeris kõik seitse tõstet, lisaks lõi ta kuus ässa ja sai kirja ühe punktiväärilise bloki. Kuna Kreek tegi suurepärase mängu, võtsime temaga ühendust ja uurisime nii Pariisi Volley, Eestisse naasmise võimaluse kui ka koondise tuleviku kohta.

Esiteks, õnnitlused eilse võidu puhul! Kas see oli su elu üks parimaid mänge? Millal viimati kolme geimiga sada protsenti rünnakuid lahendasid, kuus ässa lõid ja 14 punkti kogusid?

Kas nüüd elu parim mäng, aga hästi tuli välja küll.

Kuidas üldiselt kommenteerid taas meistriliigas mängimist? Kas on kodune tunne?

Kodune tunne ikka. Kaheksas hooaeg läheb juba. Eelmine aasta kahjuks meist mitteolenevatel otsustel pidime Pro B-s mängima. Seda enam on hea tagasi olla.

Milline on su enda seis? Mitmed su pikaaegsed koondisekaaslased Kert Toobal ja Keith Pupart on koju naasnud. Kas vaatad ka ise juba kodu poole?

Sellele ei ole küll veel mõelnud. Peab vaatama, kuidas elu läheb ja missugused pakkumised tulevad.

Kas see tähendab, et oled Eesti klubide pakkumistele avatud?

Muidugi olen!

Rääkides Eesti liigast, palju sa seda jälgida jõuad? Oled kursis kohaliku tasemega?

Kusjuures väga ei jälgi, olen üsna kehv spordisõber. Ei jõua kogu aeg sporti vaadata.

Sel hooajal on vanemate temporündajate kõrvale vahetustest sekkunud noori potentsiaalseid mängumehi – nii mõnigi on ka ületanud uudiskünnise. Kas tunned, et keegi puhub kuklasse?

(Muheledes.) Mul pole midagi muretseda sellepärast. Ma ei tunne mitte mingit pinget.

Räägime Eesti koondise peatreeneri valimisest. Nii palju, kui praegu on räägitud võrkpalliringkonnas, siis otsitakse välismaalast. Kas sa usud, et oleks aeg anda võimalus näiteks Rainer Vassiljevile või mõnele teisele eestlasest treenerile?

Selles suhtes, et mina võin ju arvata, mida tahan, aga lõpuks mina ei tee neid otsuseid. Kas eestlane või välismaalane… Igal treeneril on oma käekiri, kuidas ta treenib ning juhendab. Mul pole mitte mingeid eelistusi rahvuse osas. Kaua ma ikka enam seal koondises olen. Pigem keskendun teistele asjadele juba. Seda küsimust võiks küsida noorematelt koondislastelt.

Lõpetuseks, kas annad võrkpallisõpradele lubaduse, et mängid ka kodusel EM-il? Sel juhul saaksid nad rahuliku südamega pileteid broneerima hakata.
Ma ei saa kahjuks või õnneks midagi garanteerida. Kui uus peatreener otsustab, et seda vanakest ei tule, siis pole midagi teha.

Kui samamoodi edasi mängid, siis ei jää see kutse tulemata.
(Muheledes) Nojah, õnneks tuleb ette ka häid mänge.

Intervjuu autor: Karl Aavik

scroll to top