fbpx
Close

Pärnu sai Lätis jahmatava kaotuse, TalTech hävis samuti

TalTech ja Pärnu Võrkpalliklubi. | Fotod: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Meistriliigas ei pakkunud laupäeva õhtupoolik Eesti klubidele midagi rõõmustavat, sest nii Pärnu Võrkpalliklubi kui ka Tallinna Tehnikaülikool said Lätis suure kaotuse.

Avo Keele juhendatav Pärnu jäi Liivimaa valitsevate meistrite duellis vähem kui pooleteise tunniga 0:3 (-18, -18, -19) alla Jekabpilsi Lušile. Kaotus on seda märkimisväärsem, et Jekabpilsi näol on tegu pärnakate lähikonkurendiga, kellele pole kunagi nii kindlalt alla jäädud. Poolteist kuud tagasi kodus peetud kohtumise kaotas Pärnu Jekabpilsile 2:1 eduseisust 2:3.

Pärnakate tulemuslikem oli Kristaps Platacs 10 punktiga (+3), Tony Tammiksaar lisas 9 punkti (-1). Servil vaid kaks ässa löönud ja 16 korral eksinud pärnakad olid mannetud ka teistes elementides. Näiteks blokis koguti 4 punkti lätlaste 12 vastu. Jekabpilsi resultatiivseimaks kerkis oodatult Läti koondislane Kristaps Šmits 18 punktiga (+12), Pavels Jemeljanovs lisas 15 punkti (+10). Pärnakate üks liidreid Taavet Leppik käis õlavigastuse tõttu taas väljakul vaid episoodiliselt kaitsemängu toetamas.

TalTech pääses eile duši alla pärnakatest veelgi kiiremini, sest kaotas võõrsil 0:3 (-11, -16, -13) teisele Läti tippklubile Riia Tehnikaülikoolile. Valentin Kordas tõi Janis Sirelpuu hoolealustele 11 punkti (+5), Tamur Viidalepp lisas 6 punkti (0). Kui ainsa rünnaku realiseerinud sidemängija Aleksander Eerma kõrvale jätta, ei küündinud ühegi Tallinna klubi mängija rünnakuprotsent kõrgemale kui 33. Lätlastele tõi noor ja andekas diagonaalründaja Renars-Pauls Jansons 21 punkti (+16), Patriks Pinka lisas 18 (+13) ning Edgars Šimanskis 8 punkti (+6).

Eileõhtused tulemused tähendavad seda, et Jekabpils (21 p) ja Riia (20 p) jätkavad Balti liigas koos Tallinna Selveriga (22 p) võitlust põhiturniiri kolmanda koha eest. Liigas enim mänge (13) pidanud pärnakad langesid kuuendaks, ent võivad veel lätlastest uuesti mööduda. Selleks on siiski vaja ainus allesjäänud mäng võõrsil Gargždai vastu võita ning loota, et Riia ja Jekabpils viimastes mängudes punktilisa ei teeni. TalTech lõpetab põhiturniiri seitsmendana. Jelgava ja Daugavpils jätavad Balti liiga hooaja ilmselt pooleli, sest ei saa amatöörmeeskondadena hetkel Lätis isegi treenida koos.

Täna peetakse Balti liigas kaks mängu, kui Riia võõrustab kell 15.30 Pärnut ja Jekabpils kell 17.00 TalTechi.

Tabeliseis.

Loe ka: Bigbank alistas kindlalt Selveri ja jätkab saarlastega põhiturniiri võidu eest heitlemist

scroll to top