Pärnu sai Maccabilt suure kaotuse ja on väljakukkumise äärel. Uuskari: ega seis pole paremaks läinud

Avo Keel ja Toms Švans. | Foto: Aivar Kütt/Pärnu VK

Pärnu Võrkpalliklubi avas täna õhtupoolikul eurohooaja kiire 0:3 (15:25, 15:25, 22:25) kaotusega CEV Challenge Cupil Iisraeli esiklubile Tel Aviv Maccabile. Mäng kestis Pärnu spordihoones tund ja kümme minutit.

Avo Keele hoolealused püsisid kõikides geimides mängus geimi avakolmandikul, ent seejärel läks korralikult komplekteeritud külalismeeskond alati oma teed. Viimases ehk kolmandas geimis kaitsesid pärnakad 19:24 kaotusseisus kolm matšpalli, kuid suur tagasitulek jäi kokkuvõttes ikkagi sündimata. USA ja Iisraeli mängijatest koosnev Maccabi meeskond oli Pärnust üle igas elemendis ja sai 200-pealise publiku ees teenitud võidu.

Pärnu tulemuslikumad olid Markus Uuskari 12 (+5) ja eurosarjas debüteerinud Ivory Õuekallas 8 punktiga (-1). Samuti eurodebüüdi teinud 19-aastane Kristo-Joosep Peterson lisas sarnaselt Boriss Žukovi ja Toms Švansiga 7 punkti (+4, +2 ja +2). Maccabile tõi USA koondise diagonaalründaja Kyle Ensing 15 (+12) ning Kevin Foyer ja John Hatch 10 punkti (+8 ja +4).

“Ega seis pole paremaks läinud. Meil on endiselt palju vajaka mängust. Ja Kevin (Lebreux) on veel väljas. Igas geimis mingilt seisult laseme väga kergelt vahed sisse. Me ei saa mingil hetkel üldse oma rünnakut maha ja teeme palju lihtvigu. Heast vastuvõtust oli meie rünnak 40 protsendi juures – nii on väga raske mängida. Viimases geimis tegid vastased rohkelt servivigu ja meie saime mõned pallid maha – eriti keskelt -, tänu sellele oli geim natuke tasavägisem kui eelnevad. Mida Avo enne mängu ütles? Avo ütles, et peame olema tahtmist täis ja andma endast parima. Mingit väga konkreetset sõnumit polnud, et keda peame jälgima,” ütles Pärnu diagonaalründaja Markus Uuskari pärast mängu antud teleintervjuus.

Korduskohtumine peetakse Pärnus juba homme kell 19.00. Edasipääsuks vajab Pärnu nüüd 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel paremust ka kuldses geimis. Mängu saab jälgida otsepildis Postimees.ee vahendusel.