fbpx
Close

Pärnu sunnitud sidemängijavahetus Tartu üleolekut ei kõigutanud

Võidukas Tartu Bigbank. | Foto: Hendrik Rikand

Pühapäevaõhtuses telemängus kohtusid Credit24 meistriliigas omavahel kodumeeskond Tartu Bigbank ja Pärnu VK. Kohustusliku võidu võttis Tartu, kes alistas suvepealinlased 3:0 (25:18, 25:18, 25:15) ja kindlustas tabelis liidripositsiooni.

Esimese geimi keskpaigani käisid mõlemad meeskonnad ühes taktis, kuid siis läks Tartu oma teed ja võitis geimi 25:18. Teise geimi alguses pidi põlvevigastuse tõttu platsilt lahkuma pärnakate brasiillasest sidemängija Jo Mauricio ja teda asendama tulnud Richard Voogel ei suutnud imet korda saata – ka teine geim lõppes Tartu kasuks 25:18. Kolmas geim läks Tartu poolele juba varem, lõpptulemus 3:0 vormistati 25:15 geimivõiduga.

Tartu eest tõid võrdselt 9 punkti nii Martti Juhkami (+4), Albert Hurt (+5) kui Alex Saaremaa (+6). Pärnu resultatiivseimatena tõid samuti võrdselt 8 silma nii Markus Uuskari (+2), Boriss Žukov (-2) ja Ivory Õuekallas (+1).

Alar Rikberg oli hoolealustega väga rahul. “Täna pole mõtet rääkida, kas meil oli mänguline ülekaal. Tuleb tõesti lihtsalt kiita võitjat. Mõned hetked olid, kus me ei pidanud taktikalistest ja tehnilistest kokkulepetest 100% kinni. Kert Toobal mängis oma otsustega võrgu vabaks, samas oli ka ründajate osavus hea. Suutsime oma serviga surve peale panna ja oma vastuvõtu kontrolli all hoida. Nurisemiskohti tõesti rohkem pole, võib-olla Õuekallas sai liiga hästi rünnakul hakkama ja sellest jääb natuke kibe maik. Aga summa summarum oli mäng suurepärane.”

Kert Toobal jagas tõsteid ülivõrdselt ja proovis enda sõnul sättida palle ette igale poole. “Me oleme meeskond, kellega saab lustida. Teeme palju asju hästi ja jõudu on meil samuti palju. Minu ülesanne on see, et ründajatel oleks mugav lüüa – nii jääbki publikul mulje, et me lihtsalt lustime. Üritan proovida igalt poolt ja aru saada, kes võiks ka tulevikus punkte tooma hakata.”

Pärnu VK peatreener Avo Keel leidis, et pärnakate mõttekiirus ei jõudnud Toobali headele tõstetele järele. “Tartu oli igas asjas nõksa parem ja ka mõtlemiskiirus oli Tartul parem. Meil olid ka Aleksander Eermaga samad tulemused, saime alla 20 punkti. Aga Toobal annab neile kindlasti kindlust. Ta tõstab hästi esimesse temposse ja pipe’i, teised on pigem lihtsureliku tegemised. Just nende tema heade tõstetega olime püstihädas. Mentaalselt peab olema kõvem ja peab olema parem mängulugemine. Ivory Õuekallas on kindlasti paremaks läinud. Mõned situatsioonid on tema jaoks aga selgelt veel liiga kiired. Reaktsiooni ja koordinatsiooni osas on veel palju minna. ”

Teise geimi alguses vigastada saanud Jo Mauricio saatus pole veel kindel. “Füsioterapeut ütles, et kui on tegu sidemete venitusega, läheb taastumiseks paar nädalat kindlasti,” kommenteeris Keel. “Kui on midagi hullemat, siis on tema jaoks ilmselt hooaeg läbi. Saadame ta homme ruttu arstile pildistama. Eks nüüd ongi edasise hooaja osas üks muutuja mängus – mis side olukord on. Ta on trennis olnud parem, kui täna näitas. Kuigi vastuvõtul Õuekallas ja Žukov ei saanud üldse vastu, suutsime rünnakul esimeses geimis vastastega võrdsed olla. Kas hakkame uut sidet otsima või kas selleks üldse on võimalust… Vaatame kõigepealt, kuidas õnnestub meile peagi saabuva Brasiilia nurgaründajaga.”

Kas 59-aastane Avo Keel võiks sarnaselt 47-aastase Valmo Kriisaga samuti taas meistriliigas platsile naasta ja ise sidemängija koha täita? “Kogu austuse juures… Ma ei tea, mis seis on Tallinna Kalevil, aga heas mõttes – see ei ole naljakas,” lõpetas Keel konkreetselt spekulatsioonid.

scroll to top