fbpx
Close

Pisarateni liigutatud TalTech/Tradehouse’i naiskond krooniti esmakordselt Balti liiga võitjaks!

TalTech/Tradehouse’i võidukas naiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley,ee

Naiste Balti liiga finaalturniir kulmineerus täna Tartus naiste finaaliga, kus TalTech/Tradehouse alistas 3:0 (16, 18, 19) Läti esiklubi Riia Võrkpallikooli.

Kui mullu jäi TalTech oma esimesest tiitlist napilt ilma, kaotades finaali just Riia vastu 2:3, siis tänavu ei jäetud midagi juhuse hooleks. Hoolimata sellest, et naiskonna kapten, temporündaja Mari Loorman lahkus pärast finaali esimesi pallivahetusi juba varem häda teinud tervisemurede tõttu platsilt, suutis naiskond oma mängu kohe peale suruda ja kindla võidu võtta.

Turniiri väärtuslikemaks mängijaks valitud Kadi Kullerkann tõi võitjatele 16 punkti (+11), Nette Peit lisas 12 (+6), Eliise Hollas 11 (+10) ja Silvia Pertens 10 punkti (+5). Maria Säästla, kes sekkus 40-aastase Loormani asemel endale harjumatul temporündaja kohal platsile, tegi samuti tubli esituse, realiseerides oma ainsa tõste ja kogudes ka ühe bloki. TalTechi põhitegijatest jäid koroonaviiruse tõttu kogu finaalturniirist eemale Eliisa Peit ja Merilin Paalo.

Aleksandrs Odinokovsi hoolealustest, kes vahetasid mulluse kulla hõbeda vastu, kogus Tereze Hrapane 8 (+6) ning Lasma Ozola ja Katrina Krustkalne 7 punkti (+1 ja 0).

Tänasega sai seega õnneliku lõpu TalTechi pikk Balti liiga tiitli jaht. Tegu on nii kapten Loormani kui ka peatreener Meti elu esimese triumfiga antud sarjas. Loormani, Meti ja paljude teiste mängijate silmis võis seetõttu igati põhjendatult näha pärast mängu lõppu pisaraid. Mõlemal on aga puudu veel Eesti meistritiitel, mis on võimalik ära võita juba lähima pooleteise kuu jooksul.

Loe ka: TÜ/Bigbank mängis poolehoidjate närvidega, kuid võitis ikkagi ilusa mänguga Balti liiga pronksi

scroll to top