Tallinna Ülikool/Kikas ajalugu ei suutnud teha ja jäi Balti liigas esimesena medalita

Tallinna Ülikool/Kikase naiskond pärast pronksikohtumist. | Foto: Ave Kuusk

Naiste Balti liiga on jõudmas kulminatsioonini, kui üks medaliomanik on selgunud. Pronksikohtumises alistas Leedu klubi Jonava Aušrine KKSC Tallinna Ülikool/Kikase 3:0 (25:12, 25:12, 27:25)

Eilses poolfinaalis peatreener Sten Esna sõnul kooliraha maksnud Tallinna Ülikool/Kikas jäi selgelt 0:3 alla Tartu Ülikool/Bigbankile. Selline tulemus oli pisut ootamatu just selle tõttu, et põhiturniiri lõpetas pealinnaklubi teisena ja tartlannad kolmandana. Ka omavahelised kohtumised olid 1:1 viigis. Jonava (4.) kaotas 1:3 põhiturniiri võitjale ja finaalturniiri korraldajale Kaunasele.

Esimese geimi alguses käidi kuni seisuni 8:8 ühte jalga, aga mida vaatus edasi, seda paremini hakkas Leedu klubi tegutsema ja tüüris esimese minimatši enda sadamasse tulemusega 25:21.

Teises vaatuses sai TLÜ/Kikas kohe külma dušši, kui jäi 1:7 taha. Geimi edenedes vahet küll pisut vähendati ja jõuti kolme punkti kaugusele (11:14), kuid seejärel jäädi selgelt servi vastuvõtuga hätta ja sellest tulenevalt ei suudetud ka rünnakuid punktivääriliselt lahendada. Jonava tegi 9:1 spurdi ja geim kindlalt neile 25:12.

Nii nagu ka eelmistes geimides, ei suudetud meie naised kätte saada Jekaterina Kovalskaja hüppelt serve ja jäädi mitme punktiga kaotusseisu. Jonava kasvatas edu ja tundus, et see mäng on tehtud, kuid meie naised näitasid kõva võitlust ja mindi hoopis ise 14:13 peale. Edasi jagati punkte sisuliselt võrdselt ja geimi lõpp läks pingeliseks. Paraku otsustavatel hetkedel tegutses kindlamini Jonava naiskond ning geimivõit 27:25 tõi neile kahvatumad värvi medalid.

Meie naiskonna resultatiivseimad olid Maren Mõrd ja Raili Hunt 9 punktiga (efektiivsus vastavalt +4 ja +3). TLÜ/Kikase vastuvõtt oli 51%, rünnak 29%, lisa tuli viie bloki ja sama paljude ässade näol.

Jonavale tõi Jekaterina Kovalskaja üleplatsimängijana 22 punkti (+15), lüües sealjuures suisa üheksa ässa. Leedulannad said serve vastu 55-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 35-protsendiliselt, lisaks teeniti 13 blokki ja löödi 12 ässa.

Seega on jäänud veel pidada esikohamatš, kus kohtuvad Tartu Ülikool/Bigbank ja Kaunas. Mäng algab kell 14:30 ja sellest teeb otseülekande Postimees.