fbpx
Close

Põhimehe puudumine maksis Selverile karmilt kätte – karikafinaali toimumispaik hakkab selgeks saama

Tallinna Selver. | Foto: Saaremaa VK

Täna tehti Eesti meeste karikavõistlustel algust esimese poolfinaaliga, kui Saaremaa Võrkpalliklubi alistas võõrsil 3:0 (23, 18, 15) Tallinna Selveri.

Liialdamata võib öelda, et tänase mängu saatuse otsustas pikem pink. Saaremaa poolel ei teinud kaasa põlvevigastusest taastuv Siim Ennemuist ja õrnalt kõhulihast vigastanud Siim Põlluäär, Selver pidi aga hakkama saama angiini haigestunud Albert Hurdata. Kui tiitlikaitsja suutis tühjad kohad kenasti vahetusmeestega katta – Põlluääre asemel mänginud Sam Boehm kerkis suisa üleplatsimeheks -, siis Hurda puudumine mõjus noorele Selveri meeskonnale eriti karmilt just servi vastuvõtul. Mihkel Varblane on küll treeningutel nurgaründaja positsioonil pikemat aega tegutsenud, ent täna ei suutnud varasem tempo- ja diagonaalründaja veel Saaremaa tugevaid ja kavalaid pallinguid korralikult kätte saada (6 eksimust, 33%).

Võitjate parim oli niisiis Sam Boehm 17 punktiga (8), Rauno Tamme lisas 13 (+8) ning Harri Palmar ja Eddie Rivera 12 punkti (vastavalt +10 ja +7). Selverile tõi Oliver Orav 12 (+7), Timo Lõhmus 7 (+4) ja Matthew Callaway 5 punkti (+3).

Meeskondade tänavuse esimese omavahelise kohtumise oli võitnud Selver võõrsil 3:0.

Saaremaa alustab juba homme pärastlõunal reisi Prantsusmaale, kus kohtub teisipäeval eurosarjas Poitiers’ga. Karikasarja korduskohtumine peetakse aga juba reedel Kuressaares. Saaremaa edasipääsu korral toimub nii naiste kui meeste karikafinaal detsembri teises pooles just Kuressaares.

Homme kell 16.00 alustavad kahest mängust koosnevat poolfinaalseeriat Tartu Bigbank ja Pärnu VK.

scroll to top