fbpx
Close

Pühapäevast kohtumist ootav Moor: oma fännide ees on ikka kõige parem mängida!

Kristel Moor servimas. | Foto: CEV

Eesti rahvusnaiskond avas täna Euroopa Hõbeliigas võiduarve, kui võõral väljakul saadi raske 3:2 võit Portugali koondise üle.

Eesti eest tegi suurepärase etteaste lõppenud hooajal Kristiine Miileni, Polina Bratuhhina-Pitou ja Eliise Hollasega Prantsusmaa esiliigaklubis Terville’i Floranges pallinud Kristel Moor, kes kogus mängu parimana 23 punkti (+18).

Võrkpall24’le antud usutluses ütles vasakukäeline diagonaalründaja, et treenerite poolt oli kodutöö hästi tehtud ja põhirõhk oli pidurdada vastaste põhipommitajat.

“Ütleme nii, et teadsime päris hästi, millist mängu Portugal mängima hakkab. Treenerid tegid väga hea kodutöö selles osas. Mitmetel videokoosolekutel saime selgeks, et nende nurgaründajad on lühemat kasvu ja minul oli nende vastu seetõttu palju lihtsam rünnata. Põhirõhk oli vastaste diagonaalründajat võimalikult palju pidurdada, kuigi omad punktid tõi ta ikkagi ära,” arutles heledapäine piiga ning lisas: “Algus oli meie poolt rabe. Tegime mõned teatud parandused ja tulime august välja. Lõpus olime juba kindlamad,” ütles viljandlanna.

Moori sõnul võttis Hõbeliigas esimese võidu kättesaamine pingeid maha ning sidemängijatega oli võrreldes esimese mänguga hea koostöö.

“Kindlasti võttis võit pingeid maha. Muidugi, Portugal on selles alagrupis selline naiskond, keda peaks võitma. Ma ei ütle, et nad on nõrk võistkond, kuid võrreldes Sloveenia ja Kreekaga kindlasti kraadi võrra nõrgem,” sõnas 188-sentimeetrine mängija.

“Kui võrrelda tänast kohtumist Sloveenia mänguga, siis ütleksin, et klapp sidemängijatega oli palju parem. Just minul, Kristiine Miilenil ja Eliise Hollasel, kuna meie seisukohast oli esimene mäng rohkem proovimine (Moor, Miilen ja Hollas liitusid koondisega mõni päev enne Sloveenia mängu – toim.). Blokk toimis meil päris hästi, suutsime vastaste nurgaründajaid täna palju pidurdada,” analüüsis täna diagonaalründajana tegutsenud Moor, kes on koondises ka temporündajana kätt proovinud.

Enda mänguga jäi Moor üldpildis rahule ning mängida meeldib temale nii diagonaalründajana kui ka keskblokeerijana.

“Olid mõned aspektid, millega päris rahul ei ole. Kaitses ja blokis oleksin saanud kindlasti paremini tegutseda, aga rünnakuga olen täitsa rahul. Sai sidemängijatega tõstekõrguse paika nii nagu see olema peaks. Esimeses mängus oli tõste natukene kiire ja ma ei olnud valmis selle jaoks,” ütles ta.

“(Ohkab.) Ma ei oskagi täpselt öelda, kumba positsiooni ma meelsamini mängiks. Eks temporündaja positsioon on natukene südamelähedasem, sest ma olen lapsest saati keskblokeerijana mänginud. Nüüd viimased aasta aega olen olnud diagonaalründaja. Koondises pean mängima Kertu Laagi vigastuse tõttu olude sunnil diagonaalis. Mulle mõlemad täitsa meeldivad, seega eelistust ei anna kummalegi,” lisas Moor.

Juba pühapäeval on uus mäng Sloveeniaga, seekord Eestimaa pinnal. Moori sõnul ootab terve naiskond, et saaks koduseinte toetust nautida.

“Väga ootame kodust kohtumist! Oma fännide ees on ikka kõige parem mängida. Nemad on meie seitsmes mees platsil,” sõnas 25-aastane punktikütt õhinal.

 

 

scroll to top