Rabedalt tegutsenud Eesti kaotas Kuldliiga avamängu Hispaaniale

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond pidas selle koondisetsükli esimese tõsisema kohtumise, kui võõrsil kaotati 1:3 (18:25, 18:25, 25:21, 19:25) Hispaaniale.

Eesti alustas kohtumist koosseisus: Andrus Raadik, Henri Treial, Hindrek Pulk, Markkus Keel, Andri Aganits, Kristo Kollo ja Silver Maar. Geimi keskosas tuli Raadiku asemel platsile Rauno Tamme, kes jäi sinna kuni mängu lõpuni. Eestlased olid avageimis hispaanlastega hädas. Rünnak ei toiminud ja blokiga ei teenitud ühtegi punkti. Geim Hispaaniale 25:18.

Teise geimi alguses rebis koduvõistkond ette 7:3, kuid Eesti suutis vahe kiirelt 8:8 viigiks mängida. Edasi jätkus punkt punkti heitlus. Esmakordselt läks Eesti juhtima seisul 12:11 Pulga ässa toel. Samal seisul vigastas hüppeliigest Hispaania koondise põhitegija Victor Rodriguez. Hispaania sai seejärel 6 punkti järjest ja enam tagasi ei vaadanud. Eestit ei aidanud ka tehtud vahetused. Geimivõiduga 25:19 läks Hispaania kohtumist 2:0 juhtima.

Kolmandat geimi alustas paremini Eesti, minnes kiirelt mõne punktiga juhtima. Hispaania jõudis esmakordselt viigini seisul 13:13. Seejärel lõi Eesti gaasipedaali põhja ja enam hispaanlasi järele ei lasknud. 25:21 geimivõiduga vähendas Eesti üldseisu 2:1-le.

Neljandas geimis läks Hispaania 6:3 juhtima, kuid Eesti suutis omakorda minna juhtima 11:9. Edasi mindi punkt-punkti heitluses, kuid lõpus oli kindlam Hispaania ja geimivõiduga 25:19 ja kogu mäng 3:1 Hispaaniale oli tõsiasi.

Eesti parimana tõi Hindrek Pulk 17 punkti (+11). Keegi teine meie meestest kahekohalise punktisummani ei küündinud. Eesti võttis serve vastu 54% täpsusega, rünnati 38-protsendiliselt ning lisaks saadi 4 blokki ja löödi 6 ässa. Kodumeeskonda vedas Andres Villena 18 silmaga (+5). Hispaani vastuvõtt oli 51%, rünnak 56%, lisa tuli 8 bloki ja 5 ässa näol.

Järgmise kohtumise peab Eesti kolmapäeval ehk 29.05 kell 17:30, kui külla sõidetakse Horvaatiale.