fbpx
Close

Renee Teppan comeback’ist, selja ja õla seisundist, Tähe libero rollist ja meeskonna üldmängust

Renee Teppan. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna diagonaalründaja Renee Teppan peab neli nädalat enne EM-finaalturniiri algust tegutsema treeningutel targalt, et õla- ja seljavalu liialt tunda ei annaks.

“Eile oli olukord üllatavalt okei,” ütles laupäeval Türgi vastu kahe geimiga 10 punkti (+5) kogunud Teppan Võrkpall24.ee’le. “Pool aastat polnud mänginud. Arvasin, et mängurütmi leidmine vajab rohkem aega, aga polnud hullu midagi.”

“Selja seisund tundub praegu olevat üllataval kombel väga okei, ent ma ei lase end petta. Tean, et kõik pole korda saanud,” rääkis pärnumaalane.

“Õlg annab tunda kogu aeg – ideaalsest seisundist olen suhteliselt kaugel. Käin iga päev massööri laua peal. Üritan õla olukorda kontrollida ja keegi (koondise treeneritest) ka ei survesta. See on loomulik, et õlg tõmbas kangeks, sest seljataha jäi täispikk trenninädal. Iga päev olid trennid, kuus-kuuele mängimised, lisaks hommikused servitrennid. Lõin üle väga-väga pika aja treeningul servi korralikult. See (valu) käib taoliste trennide puhul asja juurde, tuleb lihtsalt ära kannatada,” selgitas 25-aastane Teppan.

Eesti koondis on kaotanud Istanbulis Türgile nüüdseks kahel korral, eile 0:3 ja täna 1:3. Teppani hinnangul võiks meeskonna mängupilt olla märgatavalt parem, olgugi et kolmenädalase põhjaladumise pealt esimesi sõprusmänge pidama hakates on loomulik, et kõik ei toimi loodetud moel.

“Tegime kolm nädalat kõvasti trenni küll, aga mingid asjad võiksid ikkagi paremad olla. Tervikuna ei toimi meeskond veel, see on selge. Ühe võidu võiksime ju Türgi vastu ära võtta, kuigi tegu on sõprusmatšidega. Ma arvan, et kui me keskenduksime tulemusele 110 protsenti, siis me ka võidaks Türgit. Nad on head, aga mitte midagi erilist. Pigem oleme ise soperdanud liiga palju kahes esimeses mängus.”

Kas Teppan oskab kahe esimese Türgi-mängu põhjal kedagi Eesti koondisest ka välja tuua? “Igaüks üritab hetkel eelkõige oma mängu käima saada, seepärast üldmäng ei toimi veel. Aga Radža (Andrus Raadik) on mõlemal päeval päris hästi mänginud,” vastas Teppan.

Koondise ühe liidri, põlveoperatsiooni järel esimese mängu teinud Robert Tähe libero rollis tegutsemisest Teppani sõnul suuri järeldusi pole mõtet teha. “Servi oskab ta vastu ju võtta ja seda teab ka, kus seisma peab,” selgitas diagonaalründaja. “Tõsi, täna tekkis ka üks moment, kus pall oli keset väljakut õhus ja ta tahtis seda tugevalt ründama minna, aga viimasel hetkel tuli meelde, et ei tohi,” muigas Teppan.

Kas Täht võiks oma võimsa õlata ka päriselt liberona tegutseda? “(Muigab.) See on raske küsimus! Ta liigub hästi ja loeb mängu ka kenasti, aga kas ta ka liberoks pikemaajaliselt sobiks… Ma ei tea.”

Eesti peab Türgiga viimase mängu esmaspäeva õhtul, seejärel naastakse koju.

Loe ka: Täht naasis operatsioonilt uudsel positsioonil, Eestile Türgis teine kaotus

 

scroll to top