Täht naasis operatsioonilt uudsel positsioonil, Eestile Türgis teine kaotus

Eesti rahvuskoondis. | Foto: volley.ee.

Euroopa meistrivõistlusteks valmistuvad Eesti ja Türgi rahvusmeeskonnad peavad Istanbulis kolmepäevast kontrollturniiri. Eile kaotas meie koondis mängu tulemusega 0:3 ja alla jäädi ka lisageimis. Täna ei läinud palju paremini – 1:3 (25:27, 25:22, 22:25, 21:25) kaotus, lisageim samuti türklastele 20:18.

Eesti koondise peatreener Gheorghe Cretu otsustas täna puhkust anda koondise kaptenile Kert Toobalile ja libero Rait Rikbergile. Vigastusest taastuv nurgaründaja Robert Täht mängis mängu teise poole liberona, samuti alles vigastuspausilt naasnud diagonaalründaja Renee Teppan sekkus episoodiliselt. Nii nägimegi täna mängu jooksul väljakul tavalisest oluliselt erinevaid koosseise. Mängu alustasime kuuikuga Markkus Keel, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Rauno Tamme, Andrus Raadik, Hindrek Pulk ning liberona Silver Maar, vahendab volley.ee.

Esimene geim oli väga sarnane eilse esimesega. Punkt-punktis mäng kuni viimasteni. Eesti jõudis esimesena seisul 24:23 geimpallini, aga kodumeeskond suutis siiski 27:25 geimivõidu võtta. Meie poolel säras Raadik, kes tõi 9 (+6) punkti, sealhulgas 3 blokki. Kreek lisas 4 (+3) silma.

Teist geimi jätkasime sama algkoosseisuga. Selle geimi lõpu suutsime esimest korda nende kahe õhtu jooksul vastastest kindlamalt mängida ja nii tuli geimivõit Eestile 25:22. Pulk tõi 6, Kreek ja Tammemaa 3 punkti. Eestil oli peale kahte esimest geimi koos 8 blokipunkti, mis on kaks korda enam, kui eile terve mängu peale kokku.

Kolmandas geimis oli meil väljakul endiselt sama seltskond. Seda geimi läks alguses juhtima Türgi ja nende paaripunktilises edus möödus enamik geimist, aga suutsime vastu pidada ja vahetult enne lõppu taas juhtimagi minna 21:20. Ometi otsustavad punktid vastastele ja meile kaotus 22:25. Selles geimis tõi Pulk 5, Tammemaa ja Rauno Tamme 3 silma.

Neljandat geimi saatis peatreener Gheorghe Cretu mängima mõned uued mehed. Maari vahetas välja Robert Täht, Kreegi asemel tuli sisse Andri Aganits ja Tamme asemel Martti Juhkami. Sarnaselt õige mitme eilse ja tänase geimiga suutsime suurema osa geimist võidelda türklastega punkt-punktis, aga päris viimased pallivahetused võitis taas kodumeeskond ja nii kaotasime geimi 21:25 ja sellega kogu mängu 1:3. Neljanda geimi suurimad punktitoojad meie poolel olid Tammemaa 5 ning Aganits ja Juhkami mõlemad 3 punktiga.

Treenerite kokkuleppel mängiti veel ka viies “lühike” geim. Raadiku asemel tuli mängu Kristo Kollo, ülejäänud mehed olid samad, kes neljandas. Geimi alguses läksime juhtima 5:2, hetk hiljem olime juba tagaajaja osas 6:10. Traditsiooniliselt möödus geimi lõpp tasavägiselt, aga võidukalt Türgile 20:18. Kollo tõi meile 4 punkti.

Kogu mängu kokkuvõttes olid meie suurimad punktitoojad Pulk 16 (-2), Tammemaa 15 (+9), Raadik 15 (+5), Kreek 9 (+6), Tamme 9 (+4). Ületasime vastast serviässade (8 vs. 5) ja blokipunktide (16 vs. 14) kategoorias. Servivigu oli meie meeskonnal 27 ja türklastel 20. Veidi jäime alla servi vastuvõtus (54% vs. 58%) ja rünnakute õnnestumisel (40% vs. 43%).

“Täna oli voolavuse mõttes parem mäng kui eile. Saime oluliselt rohkem blokipunkte ja see on näiteks üks asi, milles mängu voolavus väljendub. Täna oli näha, et mõned nooremad mehed, kes on sel suvel kauem koondisega koos olnud, et nende meeste kvaliteedis meil kaotust ei ole, kuid mõnel vanemal mehel on tippvormini veel minna. Tamme ja Raadik vastuvõtupaarina said väga hästi hakkama. Miinuspoolele läheb see, et isegi hea vastuvõtu korral tegime liiga palju rünnakuvigu. Aga tänase mängu võtame kindlasti kokku plussmärgiga,” kommenteeris tänast mängu koondise treener Rainer Vassiljev.

Kolmas kohtumine Türgi vastu homme. Algusaeg 18:00. Võib juhtuda, et poolte kokkuleppel tuuakse kolmanda mängu algusaeg varasemaks, sellest anname võrkpalliliidu kanalites sel juhul teada.